Lemtingas skrydis

Romualdas Ramašauskas,Krakių miestelio klebonas,Lietuvos karinio jūrų laivyno kapelionas,žmogus,kuris ekstremalioje gyvenimo situacijoje išgirdęs Dievo klausimą:”Ką gero esi padaręs?” šiandien tiki,jog nebejaustų tokio kaustančio šalčio,kaip tai buvo prieš daugelį metų.

5DNErdt5RP9XRfNBJ7T0V4LB

Lemtingas skrydis

Įsivaizduokime,kad žiūrime įtempto siužeto filmą,kuriame regime lėktuvo avariją,kai jis, skrisdamas kelių dešimčių kilometrų aukštyje,staiga smarkiai vibruodamas krinta žemyn,vėliau kaukdamas išlygina sparnus ir tris su puse valandos skrenda vos neliesdamas ledkalnių viršūnių.Toks vaizdas žiūrint kino filmą ne vienam užgniaužtų kvapą.Tokius išgyvenimus teko patirti ir mūsų pašnekovui,kuris 1989 metais su savo kolega skrido iš Maskvos į Monrealį. Kaip sakė Romualdas, nė vienas nežinojome,kaip ši kelionė baigsis. Lėktuve nebuvo panikos,tačiau žmonių akyse-tarsi rūkas.Kiekvienas buvo akistatoje su mirtimi. Pasak kunigo,prie jo atsisėdęs Jėzus ir paklausęs: “Romai, ką gero esi padaręs?”.

Prašė paramos

Nors kelionė baigėsi sėkmingai,tačiau šis klausimas ilgai  nedavė kunigui ramybės.Praėjus kuriam laikui Romualdas sužinojo,jog Viduklės (Raseinių rajonas) kunigas pradėjo globoti vaikus. Tada jis dar neįsivaizdavo, kad jis galėtų imtis šios veiklos,jei ne atsitikimas Krakėse ,kur viena mergina,vardu Dženeta, ėmė regėti Mariją. Mergina lankėsi pas psichiatrus, kurie konstatavo, jog ji išgyvena haliucinacijas. Dievo motina Dženetai neva pasakiusi, jog šis Krakėse įkurtų vaikų namus. R.Ramašauskas nuvyko į Švietimo skyrių prašyti pagalbos. Švietimo skyriaus vedėjas sutiko padėti.

Skambutis į duris

Šiandien vaikų globos namai, įkurti prie parapijos Krakėse, jau gyvena ne vieną dešimtmetį. R.Ramašauskas, kalbėdamas apie savo globotinius,apibūdina juos vienu trumpu sakiniu:”Turiu 50 vaikų”. Prisiminęs 1993 m. Didžiojo penktadienio ankstų rytą, kai 22 vaikai buvo surinkti iš Krakių,Vilniaus ir Kauno šiukšlynų, jis teigė :”vaikus reikėjo aprengti. O kur gauti tuos drabužėlius, juk vaikų namai buvo nebiudžetinė įstaiga”. Ilgam klebonas atsimins tą rytmetį, kai prie durų išgirdo skambutį. Atėjęs žmogus pranešė, jog atvežė vaikams siuntą nuo vienos ponios iš Kanados. Pasak Romualdo, ši siunta buvo išsiųsta prieš metus, o atėjo tą lemtingąjį rytą.

“Vaikai-Dievo dovana”

“Vaikai- Dievo dovana,-sakė jis, tad, pasakodamas apie juos džiaugėsi, jog nė vienas jo globotinis niekada nesėdėjo kalėjime, kai kurie sukūrė savo šeimas.Tarp jų yra studentų, kurie bet kada gali grįžti į namus. Jie čia yra laukiami, visada bus pamaitinti.  Kambariuose auklėtiniai gyvena po vieną ar po du,namai turi savo baseiną. Savo autobusu jie yra aplankę Europą, jiems patinka paplaukioti baidarėmis,vaikai ilsisi ir Palangos pajūryje. Vaikų globos namai turi savo poilsio stovyklą Utenos rajone, Ilčiukuose, o prie Karklės 11 ha žemės, kur vaikai augina daržoves, obuolius. Kaip gyvena jo auklėtiniai,pasak Romualdo,reikėtų jų pačių paklausti. Jis tik galįs prisiminti tą laiką, kai pats buvo pavirtęs “elgeta”, kai teko rinkti pinigus skaitant pamokslus ar net grojant gitara Vokietijoje,Belgijoje. Šiandieną, apmąstydamas prabėgusius metus,kunigas galvoja,jog pinigai įgavo visai kitą prasmę. “Pati džiaugsmingiausia akimirka,kai Kūčių vakarą su savo globotiniais gali susėsti prie vieno stalo ir pasidžiaugti tais,kurie sąžiningai išeina į gyvenimą.”

Visiems-palaimos

Iš 15 kunigų, kurie dirba kariuomenėje, R.Ramašauskas-vienintelis Lietuvos karinio jūrų laivyno kapelionas. Pasak jo, tai esąs kasdienis darbas (paskaitos, mišios, kartu su jūreiviais plaukia į jūrą).Nors pats tris kartus  yra skendęs, tačiau trauka vandeniui niekada nebuvo išblėsusi.  Išplaukęs į jūrą jis jaučia,jog jį “laiko” Dievo rankos. Jam labai gaila tų žmonių, kurie neturi tikėjimo”Juk krantas-tai ne sausuma ir ne jūra.Tai -krantas,-” sakė kunigas. Reikia visada tikėti, jog rytojus bus šviesesnis.Visiems mieliems žmonėms kunigas linkėjo Dievo palaimos:”Tikiu,jog geram žmogui jis būtinai jos atsiųs”.

Irena Česnavičienė

2003 m.

1 Comment (+add yours?)

 1. Anonymous
  May 31, 2013 @ 11:46:34

  kiek daug esmines informacijos Zmogaus Gyvenimui nesa Klebono Gyvenimo patirtis jau vien tuo Dievo klausymu ,,ka gero esi padares ?,, Paprasta,bet stulbinanciai aisku koks musu Zmoniu tikslas sioje zemeje .
  Tai,kad Jo patirti ir zodzius skaito Zmones – AČIU Tau Irute !
  Sniega

  Like

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: