Juodžiausia tamsa- prieš aušrą

1990 metais spalio pirmą dieną Palangoje buvo įkurta Sveikatos mokykla. Per šį laiką Palangos Sveikatos mokykloje apsilankė  25.000 lankytojų iš 15 pasaulio šalių.Jos įkūrėjas – Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, man davęs interviu prieš  10 metų sakė:”Dvasiškai stipriam žmogui tamsa  yra tarsi maloni būsena prieš aušrą”.

Paveikslėlis

Prieš eilę metų prasidėjęs sveikuolių judėjimas ,kurio idėja gyventi kitaip ir skleisti šias žinias per 14 mokyklų, šiandien išaugo į 51 sveikuolių klubą.Vyksta įvairūs renginiai Palangoje, Anyksčiuose, Kaune. Kiekvieną vasarą yra rengiamos sveikuolių stovyklos įvairiuose Lietuvos miestuose. Šis judėjimas ritasi per miestus ir kaimus,jungdamas jaunus ir vyresnio amžiaus žmones.

Viskam būtinas laikas

Geriamas prezidente,ar šiuo tamsiuoju žiemos periodu žmogų neistumia į kampą masinės informavimo priemonės, ypač “kraujuotosios “televizijos laidos?

-Kokia “laimė’ matyti nelaimingą žmogų ,kovojantį su blogiu? Kam gi kovoti. Juk žmogus yra kūrybinė asmenybė, ir ši kūrybinė  ugnis yra kiekviename iš mūsų. Savimi patenkintas ir laimingas žmogus tokių programų nekuria ir nežiūri. Pasak D.Kepenio,jei kipšas sugundo žmogų eiti ne tuo keliu, kuriuo jam skirta,jis niekada netaps geru mokytoju, gydytoju ar teisininku. Labai dažnai D.Kepenis apie tai kalbasi su savo auklėtiniais ir, pasak jo, faktai pasitvirtina.Tad, kas gi žmogui trugdo būti savimi?

-Kai 1989  metais nuvažiavau į Ameriką,jaučiausi tartum žuvis vandenyje. Stovi darbininkas ir patenkintas šypsosi. Ar daug besišypsančių darbininkų matome Lietuvoje? Savo mokiniams dažnai užduodu klausimą: ko reikia, kad išvirtume košę? Vardija daug komponentų,tačiau vieno dalyko nepasako.Tam reikalingas laikas. Gerai būtų,jei kiekvienas būtumėme savimi Lietuvoje.

Pasak Sveikuolių sąjungos prezidento , jei žmogus nesveikas- jis nekultūringas.Ligos daugiausia žmogų kankina esant dvasinėms problemoms. Vienai tradicinei ligai D.Kepenis priskiria tris nekaltas ligas, nes, anot jo, žmogaus kūnas yra dvasios lopšys .”Tačiau mes dažnai savo kūną maitiname lervomis,kurios iščiulpia mūsų energetiką. Depresija sergantis žmogus vargsta pats ir kankina mus,”- sakė pašnekovas.

Nepadės nė kunigas

Jei nepradėsi nuo savęs, sakė D.Kepenis, nieko neišmoksi. Žmogaus problemų neišspręs nei kunigas, nei sveikatos specialistai.

-Žmonės nori greito recepto,tačiau jo nėra. Mes dažnai savo kūną tenkiname malonumais. Ypač baisi nuodėmė,kai persivalgome. Užfiksuota,jog 95 % priskiriama dvasiniams dalykams, o tik 5% atitenka kūnui. Vadinasi,lepindami savo kūną ,neapkenčiame savo dvasios ir nesame savimi. Tik jausdamasis savimi, žmogus yra savo dvasios milžinas,

Skeptikai kenčia daugiausiai

Prieš daugelį metų ir aš buvau šios mokyklos auklėtinė. Prisipažinsiu, sveikuole netapau,tačiau laikas, praleistas tarp žmonių, užsikrėtusių idėja kažką daugiau gyvenime sužinoti ir patirti,paliko gerus prisiminimus. Nauji išgyvenimai visada žmogų baugina. Išleistuvių vakarą mokyklos direktorius savo auklėtiniams visada primena, kad grįžus į namus, kiekvieno tykos daug pagundų, tačiau įveikus save morališkai ir dvasiškai, žmogus pakyla aukščiau už tuos, kurie šaiposi už pasirinkusiųjų sveiką gyvenimo būdą. “Skeptikai kenčia daugiausia”,-sakė direktorius._-Pavydo jausmas naikina tokius žmones.Tačiau kuo pasipriešinimas didesnis,tuo maloniau jį išgyventi”. Anot mokyklos vadovo,jei laivu plauki į jūrą,tu savo laivą valdai, o jei pražiopsojai-laivas gali apvirsti.Taip yra ir gyvenime:pavojų išvengsi tik tada,jei laikysies taisyklių.”Jos yra paprastos, nors tai ir sunkiausia, bet jei save suimsi į rankas-savaime viskas susitvarko”,-sakė Palangos Sveikatos mokyklos vadovas Dainius Kepenis.
20150107_123354
Palangos Sveikatos mokyklos 213 laidos absolventai 2004m.

Irena Česnavičienė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: