Yra kaip yra

Kas dieną perkame būtino naudojimosi prekes. Išeidami užsimokame už jas prie kasų ir dažnai neatkreipiame dėmesio į žmogų, kuris skaičiuoja mūsų pinigus. Taip yra. Dažnas pasakytų, jog mūsų gyvenimas lekia taip greitai, kaip tuštėja ir mūsų piniginės.

Pažintis

Šį sykį nusižengėme nusistovėjusioms taisyklėms ir, sustojusi prie itin maloniai bendraujančios su pirkėjais pardavėjos Rinaldos Chromovienės vienoje iš pajūrio parduotuvių, paklausiau:”Iš kur ši jauna moteris semiasi tokios pozityvios energijos ir nepavargsta šypsotis ?”

Ponia Rinalda save laiko palangiške.Nuo ketverių metukų gyvena kurorte. Čia baigė vidurinę ir muzikos mokyklas. Dabar Senojoje gimnazijoje mokosi jos sūnus Saulius. Nustebau sužinojusi, jog ponios Rinaldos sūnui- 16 metų, o ji ir pati jau daugiau nei 30 metų gyvena ir dirba Palangoje. Puikiai atrodanti moteris sako, jog visai nesvarbu, kad “žilų plaukų sruogas slepia dažyti plaukai”. Ankstyvos vedybos, sunki sūnaus liga, kova už savo būtį ir buitį užgrūdino, tad šiandieną, kalbėdama apie save, ji dažnai įterpia mėgiamą posakį:”Yra kaip yra”.

Kasdienybė

Rinalda Chromovienė dirba maisto prekių parduotuvės alkoholinių gėrimų skyriuje. Paklausta, ar nesunku bendrauti su žmonėmis, kurie ,galbūt jau ne vieną taurelę išgėrę, mano pašnekovė atsakė:

-Truputį išgėrę nebūna piktybiški. Stengiuosi žmogų priimti tokį, koks jis yra. O su padauginusiais geriausia išeitis-nešnekėti.

-Kai sūnus Saulius kentėjo nuolatines operacijas, aš kentėjau kartu su juo. Tada išmokome geriau pajausti vienas kitą. Su žmonėmis, ypač šeimose, reikia išmokti išsikalbėti, išklausyti, užjausti, paskirstyti darbus, ir tada galima spręsti daugelį problemų,-kalbėjo Rinalda. -Būna, sakė ji, kad pirkėjai nuvilia. Atrodo, gražiai apsirengę, o, žiūrėk, ir išėjo nesusimokėję. Bet R.Chromovienė vis tiek nenustoja tikėjusi žmogumi, o save ramina:”Gal ir jis kada nors bus apvogtas” ir čia pat priduria:”Jei žmogus daro blogus darbus-blogis sugrįš, o jei gerus- gal jį ir jo vaiką aplankys sėkmė”.

Jei neišloš-maža bėda

Pardavėja jau trečius metus studijuoja Klaipėdos aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje buhalterės mokslus.Viliasi, jog greitai jos mokykla taps kolegija, norėtų įsigyti aukštojo mokslo diplomą. Artėja šventės. Žmonės perka alkoholinius gėrimus, didelė pigiojo šampano paklausa, perka ir loterijos bilietus.Ypač smagu matyti laimingus veidus, kai laimingą bilietą tikisi nusipirkusios bobutės. Perka ir Rinalda-taip linksmiau gyventi. Jei neišloš aukso puodo- maža bėda. Ji džiaugiasi , jog turi namus, sveiką sūnų ir kad šventes, kaip visada, sutiks namuose, prie neapkrauto vaišėmis stalo, bet būtinai ant jo degs žvakės, o širdyje-kaip yra , taip ir bus :ramu ir gera.

Pabaigai

Nuo mūsų pokalbio prieš pat Kalėdas, prabėgo visas dešimtmetis.Tikiu, jog ši stiprios dvasios moteris šiandieną turi tai, ko ji atkakliai siekė. O aš labai džiaugiuosi, jog kažkada, atsidūrusi tokioje pat gyvenimo rutinoje kaip dauguma,  pakėliau akis į žmogų, kurio akyse pamačiau šviesą. Tam nėra senaties termino.

IMG_20140321_141237

Rinalda Chromovienė 2000 m.

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: