Atgijusi vasaros pieva

Pamenu, prieš du metus teko Palangoje matyti keistą vaizdą. Vytauto gatvės viduryje, šalia skulptūrų parkelio, ant žalios pievos numestos grubių lentų sukaltos medinės plokštės, ant jų-pagalvės ,ir iš tokių pat lentų sukalta stilizuota lauko scena. Šalia jos, išdygęs toks pat “netašytas” baras ant kurio sienų užrašyta:”Aš (širdutė) Palangą” .Kitaip tariant-“Aš myliu Palangą”.

Jauna sutuoktinių pora

Jauna sutuoktinių pora (nepanorėję prisistatyti) prieš du metus įgyvendino tuščių erdvių užpildymo projektą ir Palangoje įkūrė barą. Kaip sakė baro šeimininkas ,juodu su žmona visą gyvenimą sieja menai. Jie- Lietuvos kultūrinio gyvenimo fanatai. Baro įkūrėjai galvoja, jog Lietuvoje , ne taip kaip yra užsienio valstybėse, labai maža dalimi  užpildomos tuščios lauko erdvės, todėl ėmęsi gana rizikingo projekto, nenusivylė. Tuo labiau, jog esantys šeimininkai pagrindine ir perkeltine prasme:rūpinasi baru,aptarnauja svečius,organizuoja renginius ir t.t.  Šis darbas jiems suteikia materialinę ir dvasinę naudą. Žinoma, sutinka baro šeimininkas, jog jų darbo sėkmė dalinai priklauso ir nuo pono Dievo užgaidų. Neretai pratrūkęs vasaros lietutis  išbaido baro lankytojus, juk visi renginiai vyksta po atviru dangumi.

Renginiai

Praeidama gatve, dažnai  sustojusi pasiklausydavau nuo pievos sklindančios muzikos ar dainos garsų. Vakarais, scenoje “užsidegdavo” ekranas. Žmonės, sugulę, ar patogiai įsitaisę prie staliukų, degant žvakėms, galėjo susipažinti su pasaulinį garsą turinčiomis kino filmų juostomis. Į klausimą,ar organizuojant koncertus, prioritetai  atiduodami  jauniems atlikėjams, baro šeimininkas atsakė: “Galvojame apie visus žmones”.

Atvirai prisipažinsiu, atvažiavusi atostogoms į namus, pirmą kartą ant žalios pievos atsidūriau tada, kai mano jaunėlės dukros klasės draugai suorganizavo jos solinį koncertą. Mačiau, kaip praeiviai gatvėje susidomėję sustodavo, klausydavosi, o koncerto gale- žmonių pievoje pridygo lyg grybų.Vėliau, ne kartą užsukdavau į gana originalaus interjero barą išgerti taurės vyno , pasiklausyti muzikos, ar pažiūrėti kino filmą. Gerai suprantu, jog pirmoji, menams atgijusi pieva-  tai ne Monmartras, ar Šv.Marko aikštė. Bet ji yra, ją pamėgo palangiškiai ir miesto svečiai. Ja myli ir rūpinasi jauna sutuoktinių pora, kuri ant neobliuotų lentų sienos yra  užrašiusi savo priesaiką:”Aš myliu Palangą”.

WP_000217

Monika ruošiasi koncertui 2013 m. vasara

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: