Rimvydas Leonauskas:”Esu populiarus žmogus”

Kurortinio sezono šventės Palangoje vis “jaunėja”.Jau gegužės 16 dieną centrinė Vytauto gatvė pasipuošė įvairiausiais liaudies meistrų sukurtais dirbiniais iš molio,stiklo,metalo.O kur dar populiarūs liaudyje drožiniai iš medžio,bei pinti krepšiai ir baldai.Mugėje palangiškiai ir miesto svečiai skanavo lietuviška duona,alumi(kaip sakė gamintojai: be jokių koncervantų).Sekančią dieną J.Basanavičiaus gatvėje miesto meras Šarūnas Vaitkus pasveikino visus į šventę susirinkusius žmones,ir, su šūkiu “Mes mylime Palangą”-atidarė kurortinį sezoną. Resorano “DeCuba” sode,kuriame ir vyko renginys,į dangų buvo paleista 100 baltasparnių gražuolių.Balandis,kaip žinia-taikos paukštis.Šiandieną,kai pasaulyje vis nepaliauja griaudėjusios “karo” mašinos, šis,iš pažiūros,meiliai mums burkuojantis balandis- įgauna ypatingą prasmę.

Netikėta pažintis

Šventės,kurią organizavo Palangos balandininkų klubas, suteikęs didžiulį džiaugsmą mažiems ir dideliems pasigėrėti įvairiomis,  pasaulyje ir mūsų šalyje išvestomis balandžių veislėmis, vertė dar ir dar kartą pagalvoti apie tuos žmones,kurie iš kartos į kartą,perimdami savo tėvų bei senelių patirtį,visą savo sąmoningą gyvenimą eina vienu ,savo protėvių pramintu taku-iki balandinės.Vienas iš tokių-Rimvydas Leonauskas.

Šis,tvirto sudėjimo, malonaus balso tembro ir gerų akių vyras-ne tik balandžių augintojas. Rimvydas (jam nepatinka,kai jį vadina ponu) iki 21 metų gyvenęs Klaipėdoje,o dabar save vadina garždiškiu. Kaip pats sakė,esąs populiarus žmogus ir draugų turintis visame pasaulyje.

Liga

Į šventę atvežęs 100 karvelių ,R.Leonauskas vienareikšmiškai prisipažino,jog balandžių auginimas-tai liga. Jis tęsia savo šeimos tradicijas ir turi viltį,kad tai darys ir jo sūnus. Geležinkelio pervežimais užsiimantis verslininkas vardijo,jog su savo sportiniais balandžiais dalyvauja  sportinėse varžybose pas mus ir visame pasaulyje. 2005 m. Pasaulio čempionate užėmė III-vietą, 2008 m. Europos čempionate-VI vietą. Į mano klausimą,kas atvedė Rimvydą, į jau liga tapusi užsiėmimą,jis atsakė labai trumpai:”Meilė gamtai”.Rimvydas vardijo įspūdingus skaičius,kai balandžiai-pasaulio rekordininkai,skrenda 158 km. į val. greičiu (Lietuvos rekordas-120 km. į val.),per 10 valandų balandis gali nuskristi 1000 km.

“Lydėdavau cinkuotą grabą”

1979 metais R.Leonauskas buvo pašauktas tarnauti į sovietinę armiją. Kaip pats sakė, Afganistane tarnavusių lietuvaičių buvo nemažai. Anot karo baisumus patyrusio kareivio, 65 procentai jaunuolių,pašauktų tarnauti Afganistane,buvo iš Lietuvos ir kitų kaimyninių respublikų,  Ne kartą Rimvydui teko pagloboti savo kraštiečius.Kaip šiandien jis prisiminė juokingą atvejį,kai naujoko  iš Vydmantų paklausęs,ar šis ką nors pažystantis iš gimtos vietos?Jaunuolis nė nemirktelėjęs jam atsakęs,kad labai gerai pažįsta Rima Leonauską. Jis  esantis jo geriausias  draugas ir  “autoritetas’.

Rimvydas užaugęs inteligentų šeimoje,todėl žmogui,susidūrus akis į akį su mirtimi-tai išgyvenimai,kurie pasilieka amžiams. Pasak jo,šiame beprasmiškame kare žuvo ne vienas lietuvis.Tekę ne vieną cinkuotą karstą pargabenti ir atiduoti jį žuvusio kareivio šeimai. Atsiminimai baisūs, tačiau Rimvydas juos taria kažkaip ypatingai susikaupęs, lyg bijodamas ką nors praleisti,o kartais (nežinau, kodėl) jis juos nuspalvina humoristine gaida. Nejučia prisiminiau visų laikų genealiojo F. Felinio filmą apie žydų šeimą, nacių laikais patekusią į koncentracijos stovyklą,Atrodytų, fiziškai ir dvasiškai nebepakeliamoje gyvenimo situacijoje,humoras – pagrindinis ginklas išlikti žmogumi. R.Leonauskas prisimena,kad  tarnaudamas armijoje,Kandagare, taip pat turėjęs balandinę,kurioje buvę virš 1oo paukščių. Ką žinosi,gal šis, dangaus ir žmogaus paukštis buvo ta atrama, kuri  neleido jaunam vaikinui palūžti.

Mudvieju pažintis truko labai trumpai(prie kavos puodelio). Šventę organizavęs Palangos balandžių klubo prezidentas Reinoldas Liaudanskas ,anot Rimvydo,yra tas žmogus, kuris visada darbą padaro iki galo: “Be tokių žmonių būtų pasaulyje labai nuobodu gyventi”,-sako į šventę atvežęs visą pulką taikdarių.

WP_001674

Rimvydas Leonauskas-Palangoje,II-osios tarptautinės dekoratyvinių balandžių parodos metu

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: