Pasižvalgius po mugių karalystę

Vasara- puikus metas kiekvienam atsikvėpti ir pasisemti jėgų tamsesniam,žiemos laiko periodui.Kasmet atvažiavusi atostogų į namus stengiuosi ir aš tuos kūno ir sielos malonumus suderinti. Vienas iš būdu taip pasielgti- einu ten, kur žmonių šurmulys ir gera nuotaika.

Jūros šventės Klaipėdoje

Jei lyginčiau vasaros kurorto atidarymo šventes Palangoje ir Žvejų šventes Klaipėdoje, atsakyčiau labai trumpai:palangiškiams reikia labai stipriai pasitemti. Estetinis švenčių vaizdas kurkas labiau matomas ir jaučiamas  pas kurorto kaimynus-klaipėdiečius.Tačiau šį kartą nutariau pasižvalgyti ne po aikštes,kur senamiesčio gatvelėse žmones linksmina mimai,  gatvės viduryje trykštančiame fontanėlyje linksmai turškiasi vaikai, ar specialiai šventei sumeistrautoje vasaros estradoje įspūdingais tautiniais drabužiais apsirėdę  šoka latvių senjorai. Mano tikslas-pasižvalgyti po Danės upės pakrantėje įvairiaspalvių palapinių bokšteliais nusidriekusią  šventinę mugę. Visų pirma,į akis krinta amatininkų darbai iš medžio, stiklo, odos bei metalo. Esu kaip visi; ieškau dovanų savo artimiesiems ir sau pačiai. Kai pasiūla didelė-paklausa sumažėja. Todėl ,ieškodama  papuošalo iš odos, nutariau pirkti pas tą pardavėją, kuris man patiks. Tokiu būdu atradau mielai besišypsančią simpatišką merginą, kuri man prisistatė esanti šių gražių  dirbinių iš odos, autorė. Tai -Birutė Jasaitė iš Kauno. Kaip sakė pati Birutė , šiuo verslu užsiėmusi visai neseniai. Esanti patenkinta, pirkėjų nestokoja, todėl  perdaug nesukanti galvos, kas jos laukia ryt.   Nusipirkusi odinį pakabuką su koralu (mano akmuo) ir palinkėjusi  šiai optimistiškai nusiteikusiai merginai sėkmės, nukulniavau toliau.

Kremai pasibaigė

Jau taip esame įpratę, jog mugėse prekių negali trūkti. Prekybininkai jų turi prigaminti sočiai, kitaip ko važiuoti į “jomarką”. Labai nustebau atsidūrusi prie vienos palapinės su gražia reklama, kurioje sakoma, jog kremai, kuriuos pagamino UAB”Elvija & Partner” yra visiškai natūralūs. Jie skirti sąnarių skausmui malšinti bei odos ligoms gydyti. Kaip man pasakojo moteris, prekiavusi šiais kremais(kremai buvo pasibaigę), šis verslas-šeimos palikimas.Visi kremai kuriami pagal senas prosenelių tradicijas. Šio verslo savininkė-Milda Adomaitienė iš Kauno.Tą dieną kalbėjausi su ponios Mildos seserimi. Ji man pasakojo,jog  jos tėvukas buvo mokslininkas (habilituotas mokslų daktaras biomedicinos srityje). Tėvo pažintis su latviu Rinkiu (Rinkis išsaugojo savo protėvių senovės baltų receptą), davė pradžią  tam, kuo ir šiandieną šeima užsiima. Anot mano pašnekovės,Rinkis šį tepaliuką tiekdavo Tarybinei armijai (gydė kojų susirgimus),yra padėjęs išgydyti vaiką,kuris sirgo odos vėžiu.

Kadangi į namus parsivežiau tik kremų likučius (pabandymui),todėl nukišusi juos giliai į stalčių,pamiršau. Atsiminiau tik tada, kai suskaudo kojos pėda. Pabandžiau. Skausmas atlėgo. Neužsiimu jokia reklama. Pabandykit, gal ir jums padės. Iš eglės sakų gaminami kremai Mildos  Adomaitienės  šeimos biznyje  jau nuo 1986 m.  Jie kartais mugėse ima ir pasibaigia.

Pabaigai

Į namus parsivežiau du pirkinius: karolius, kuriuos man pardavė besišypsantis ir meniškos sielos žmogus, ir informaciją apie produktą, kuris gali būti reikalingas ir mano sveikatai.   Tad ko gi daugiau reikia: penas kūnui ir sielai.

 

WP_000342WP_000343

1.Jūros šventės mugė Klaipėdoje

2.Juvelyrinių dirbinių meistrė B.Jasaitė 2013 m.

Irena Valužė

 

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: