Mediniai kareivėliai groja maršus,žmonės skanduoja:”Karui-ne”

Šiandieną visa Didžioji Britanija liūdi dėl  Ukrainos teritorijoje numušto Malaizijos lėktuvo”Boing-777″. Nelaimė nusinešė 298 žmonių gyvybes. Visuomenė neliko abejinga barbariškiems ,grėsmę pasauliui keliantiems kai kurių šalių politikų veiksmams. Didesniuose Anglijos miestuose taip pat vyko žmonių mitingai,kuriuose žmonės skandavo:”Karui-ne”. Nemažame pagal žmonių skaičių (400.000 gyv.) mieste, stebėjau žmonių,einančių į mitingą, procesiją. Kolonos priekyje – su ant aukšto stiebo  iškeltu gėlių vainiku  žygiavo Devono Karalystės garbūs žmonės, karieta važiavo miesto meras ir jo patarėjai.Kolonos viduryje,raudonais tautiniais drabužiais apsirengęs jaunimas  balalaikomis skambino gerai visiems žinomą  rusišką “Kalinką”. Žiūrint į šią,rodytus,teatrališką žmonių eiseną,norėjosi verkti. Ir žinau,kodėl.

“Karui-ne”

Mitingas buvo trumpas ir labai aiškus . Pagrindinė šio mitingo mintis- vienytis, pareiškšti gilią užuojautą visiems netekusiems artimųjų   lėktuvo katastrofoje ir pasmerkti karą Ukrainoje bei kitose žemės vietose.Ta proga miesto centre buvo atidaryta Devono fotografų fotografijos paroda. Unikaliose  karo metų išlikusiose nuotraukose  užfiksuoti vaizdai, kurie  dar kartą primena ,jog karas- ne tik viską griaunantis ir naikinantis. Karas- tai nusikaltimas žmonijai , planetai, kurioje gyvename mes visi. Atėjusieji į fotografijos parodą galėjo įsigyti knygų, supažindinančių su šio miesto  bei šalies karo metų istorija . Fotografijos galerijoje nusipirkęs knygą kartu su loterijos bilietu turėjai galimybę laimėti puikią foto kamerą.  Vaikai su savo tėveliais fotografavosi užsilipę ant tai progai pastatytos didžiulės baltos meškos skulptūros. Vaikams- smagi atrakcija.

Mediniai kareivėliai

Pagrindinėje miesto didžiųjų “šopingų’ gatvėje- senų automobilių paroda. Jos priekyje-“muzikos” mašina .Iš jos sklido  senovinės  maršų melodijos. Mediniai kareivėliai, į taktą mušdami būgnus,kai kam priminė literatūrinius herojus,o kai kam-lėlių teatrą. Šventę organizavęs spaudos informacijos centras ” Daily Express”,kurio kvietimu buvo atvažiavęs Sabinovo vardo vaikų orkestras iš Rusijos, pristatė ir savo įspūdingą laivą “Silverline”.Miesto gatvėmis važinėjo senovinis dviaukštis autubusas. Jame nebuvo keleivių. Jis “vežė” visiems geros valios žmonėms žodžius (užrašas ant autobuso šonų) , jog Devonas gedi kartu su visais.

Pastebėjau,jog žmonės,kaip niekada vaikšto susikaupę,tylūs,nors iš muzikinės dėžutės ant ratų sklido linksmos maršo melodijos,Katedros aikštėje-liaudies meistrų ir amatininkų surengta mugė, maskviškis vaikų orkestras griežė senovines Rusų folkloro melodijas…

Nueidama pagalvojau, jog  kitaip ir  būti negali. Žmonės,atėję į šventę, šiandieną tvirtai pareiškė:” karui-ne”.

WP_001808

WP_001810

WP_001813

20140718_113454

WP_001826

“Karui-ne” įvykusio renginio keletą užfiksuotų  akimirkų

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: