Meilė niekada nesibaigia

Žolinių išvakarėse, Palangos Švč.Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukso žiedus sumainė ir santuokos priesaiką priėmė palangiškė Marija Česnavičiūtė ir britas Elliott’as Austrin. Šiandieną, jaunavedžiai grįžę iš povestuvinės kelionės po Jungtines  Amerikos Valstijas , kibo į kasdieninius darbus. Marija  ,džiaugėsi naujai atėjusiais į savo klasę mokinukais vienoje iš Anglijos mokyklų, Elliott’as- įprastiniu darbu žymioje parduotuvių tinklo kompanijoje. Tačiau ,kaip prisipažino jaunavedžiai ir jų draugai ,atostogos praleistos Lietuvoje-buvo pačios nuostabiausios, o vestuvių iškilmės-nepakartojamos.

Lietus neišbaidė

Keturiasdešimt aštuonių žmonių grupė  pirmą kartą atvykusi į Lietuvą buvo maloniai nustebinta Lietuvos gamta, aukšta aptarnavimo kultūra, išskirtine miestų architektūra ,skaniu maistu. Ypač jie džiaugėsi Palanga ,jos nepakartojamu pajūriu ir vila “Auska”, kurioje keturias dienas šalia Lietuvos ir Europos Sąjungos plevesuojančių vėliavų kabojo ir  Didžiosios Britanijos vėliava. Jaunavedžiai ir svečiai buvo labai patenkinti viso personalo nuoširdumu ir pagalba ruošiant vestuvių pokylį. Kai kas gal ir turėjo nuogąstavimų čia atvykti, kadangi dauguma jų visai nepažino šalių, gyvenančių prie Baltijos jūros. Keletas jaunikio draugų  visų pirma ir atvyko į Helsinkį, kad vėliau galėtų susipažinti su Talinu, Ryga,Vilniumi. Apsilankę šių valstybių sostinėse žmonės prisipažino, jog dar kartą norėtų atvykti į Estiją, o Ryga jiems paliko prorusiškos šalies įvaizdį. Vestuvių iškilmėse dalyvavę svečiai -žmonės, skirtingų kultūrų ,visuomeninės padėties, atvykę iš įvairių žemės kampelių, tačiau juos visus vienijo susitikimo džiaugsmas ,gera nuotaika ,aplinka, kurioje jie atsidūrė .O  lietus, prasidėjęs prieš pat vestuves, viesiems kėlė tik šypseną.

Tai,kas visus pakerėjo

“Kurorto Pramogų’ elektromiliais atvažiavę svečiai į bažnyčią nustebo pamatę ne tik gražiai  išpuoštus bažnyčios skliautus. Šventės dalyviai buvo sužavėti kunigo Sigito vedama vestuvių ceremonija, kurioje skambėjo žodžiai lietuvių ir anglų kalbomis.  Pagal britų papročius, vestuvių ceremonijoje dalyvaujantys artimieji bažnyčioje taria žodžius jaunavedžiams. Šį kartą jaunikio ir jaunosios mamos iš Biblijos paskaitė anglų ir lietuvių kalbomis  Šv.Paulius žodžius:”Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi. Ji nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško sau naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta kas buvo blogai, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visada pakelia,viskuo tiki,viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia”.

Pabaigai

Rugpjūčio 15 dieną Lietuvos bažnyčiose -Žolinė. Ši šventė dar vadinama Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų iškilmėmis. Palangoje visais laikais vyko ir vykstai Šv.Roko atlaidų iškilmės, kuriuose dalyvauja didelis būrys tikinčiųjų ir į iškilmes atvykusių dvasininkų iš visos Lietuvos. Šiais metais Šv.Roko atlaidai “peržengė” ir bažnyčios sienas. Žmonės,susirinkę Klebonijos kieme skanavo “ubagyne”, klausėsi lietuvių liaudies dainų. Šv.Roko atlaidų metu atmintin įstrigo kunigo Mindaugo pasakyti žodžiai, jog meilė Dievui, artimui neturi sienų, kalbos barjerų, tautybės. Ji paprasčiausiai yra. Ji niekada nesibaigia.

Vasaros pabaigoje, du žmonės,prisiekę amžina meile vienas kitam,  neš ją per savo  gyvenimą, o vestuvių puotoje dalyvavę jaunųjų draugai žadėjo dar kartą atvykti į Palangą.

10599362_10152623023188498_1105904291358138768_n

Marijos ir Elliott’o priesaika Meilei ir Gėriui

Irena Valužė

 

 

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: