Ar Palangai tapti balandininkų Meka?

Vasaros pabaigoje teko apsilankyti palangiškio Reinoldo Liaudansko balandžių skulptūrėlių atidarymo paradoje “Liepos” kavinėje.Kaip pajuokavo kavinės savininkai V.V.Stonkai,ką gali žinoti,gal po metų ar kitų, 63 paradoje eksponuotos skulptūrėlės  ,surinktos iš 13 pasaulio šalių, pavirs balandžių muziejumi,o Palangos miesto administracijos kultūros skyriaus vedėjo  pavaduotojas R.Trautmanas išreiškė viltį,jog Palanga galėtų tapti ir balandžių augintojų Meka. Tam yra visos galimybės.

Palangiškiams turbūt nereikia pristatyti Reinoldą Liaudanską. Jis-Palangos miesto balandininkų klubo prezidentas,užkietėjęs balandžių augintojas,o dabar ir kolekcionierius. Kaip prisipažino pats parodos  savininkas,mintį susyjusią su balandžiais (atvirutės,pašto ženklai,skulptūros,piešiniai) pradėjo puoselėti  2005 metais,kada pirmą kartą jo draugas atvežė suvenyrą iš vienintelio pasaulyje esančio balandžių muziejaus Miunchene. Gaila,sako Reinoldas,jog pirmojo eksponato jis neišsaugojo,tačiau didžiuojasi turys paskutinį, kurį jam  atvežė jo draugas Robertas iš Švedijos. Taip pat jo kolekcijoje puikuojasi ir gintarinis balandis. Jam jį padovanojo palangiškis menininkas L.Žulkus.Reinoldui yra  brangus anapilin išėjusio jo gero bičiulio ir įdomaus žmogaus Antano Kalantos balandis.Jis jį atvežė  iš Niujorko. Taigi,visos skulptūros R.Liaudanskui yra  jo širdžiai malonios, nes kiekviena turi savo istoriją. Lapkričio mėnesį balandžių mylėtojas žada papildytą savo kolekciją  pristatyti  miesto bibliotekoje.

Pasak Palangos miesto kultūros skyriaus pavaduotojo Roberto Trautmano, Reinoldas yra daugiau negu žmogus, kuris pasižymi puikiomis savo charakterio savybėmis, atsakingumu, draugiškumu, darbštumu.Tokių, kaip jis, yra retenybė, nes šiame sumaterialėjusios visuomenės fone, Reinoldas-savotiškas “brangakmenis”.Jis sutiko su mano mintimi, jog tuos “brangakmenius” reikia ir reikiamai prižiūrėti. Robertas džiaugėsi, jog “Liepos” kavinės savininkai niekada neatsisako padėti menininkams rengti jų kūrybos parodas. Dabar “Liepoje” puikavosi ir kito palangiškio , Reinoldo draugo ir mokytojo Vytauto Kuso tapybos paroda “Dar esu”. Abu menininkai šiais metais atšventė garbingus savo gimimo  jubiliejus.

Reinoldas visada pilnas minčių ir sumanymų. Jam rūpi viskas. Jis suka galvą  net kaip  atgaivinti buvusią Lenino aikštę miesto centre, kad ji būtų patraukli visuomenei. Prisiminė Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės padovanotą paveikslą. Jame puikuojasi septyni vienas prie kito skristi pasiruošę balandžiai. Svarstome,o gal tai mintis tokią skulptūrą pastatyti vietoj buvusio “liaudies vado?”. Jug balandis-taikos paukštis. Šiandieną, kaip niekada jo misija aktuali visame pasaulyje ,o jei dar Palanga taptų balandžių augintojų Meka?..Čia šis paukštis jaustųsi puikiai ,sutinka  Reinoldas.Tuo labiau ,jog R.Liaudanskas, ką tik grįžęs iš Kaune vykusio seminaro pranešė džiugią žinią: seminare buvo nutarta  įkurti Tarptautinę balandžių augintojų Fedaraciją Lietuvoje.Taigi ,geri sumanymai-pusę darbo.

SavedPicture-201497182230.jpg.SavedPicture-201497181645.jpg

Reinoldas Liaudanskas ir jo balandžių kolekcija

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: