Gyvenimas- tai tik šiltas vasaros lietus

Šiandieną dangus apsiniaukęs be  jokios prošvaistės saulei išlįsti. Prieš keturiasdešimt vasarų, mano vestuvių dieną,  dangus buvo toks pat. Tuokart bobutės nepagailėjo man įvairių pranašysčių  :verksiu, būsiu turtinga, vaikai augs kaip grybai. Pranašystės pildėsi . Būta visko.  Tačiau šiandieną aš laiminga turėdama galimybę  kartu su savo vyru pasidžiaugti mudviejų gerais vaikais, marčia,  dviem žentais ir nuostabiomis anūkėmis. Prabėgus virtinei metų,  supranti, jog šiltas vasaros lietus  per tavo vestuves buvo ne kas kita, o tik  tavo pačios gyvenimas. Tu jame buvai. Tu pajautei jį  ir išgyvenai iki kaulo smegenų. Tu neturėjai teisės palūžti. Tu buvai moteris. Tu jame įrašei savo gyvenimo istoriją.

Praveriu duris į sodą. Žemė prisisotinusi drėgmės ir žiedų. Iškeliu rankas į dangų. Ant mano delnų  krinta dideli lietaus lašai. Nežinau, gal kam nors  jie  sukelia nerimą, baimę ar pyktį. Kiekvienam lyja skirtingai. Man , po keturiasdešimties  santuokos metų , lietus sukelia juoką .

Nuleidžiu rankas. Lietaus lašai, pasirinkę trumpiausią kelią  į namus,  nurieda mano rankų pirštais ir tėškiasi ant pilko sodo grindinio. Tik vienas vienintelis,  įveikęs  kūno raumenų pasipriešinimą,  įkaitęs iki raudonumo, pasislepia mano  rankovės klostėje. Nespėju jo sulaikyti. Nusišypsau ir uždarau lauko duris.Tegu dar  pabūna…

2014-11-04 22.24.20

dviese ant palangės…

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: