Musė

(esė)

Užburto  rato  beorėje  erdvėje šoko  musė  raudonom akim.

Užvertais  langais ir aklinai  uždaromomis  durimis seniai jau niekas nieko nestebina.  Tik štai musei- didžiulis  galvosūkis: sukti ratą po rato, zysti  , kol jėgos išseks, ar įsikibus už kampo (voratinklio savo) bandyti pakilti ?

Taip jau nutinka, jog ir musės būna skirtingos. Vienoms tinka viskas,- net mėšlo krūva, kitoms ,išskirtinėms,  reikia  oro, saulės, gėlių aromato,  nepašvinkusio maisto ir  aerodromų – saugiai nutūpti .

Kambario prieblandoje išdidžiai apsukusi  ratą (lyg laimėjus varžybas), musė nutūpė ant lempos-švyturio savo . Pakasiusi  negudrų  savo pakaušį nusprendė, jog  rankos , prikabintos  prie sąnario (petimi pavadinto), ir  nuo minčių apsunkusi  galva ant laibo kaklo – bereikalingas balastas. Sukaupusi  visas  jėgas  ji  įnirtingai ėmėsi darbo:   čiupo savo didelę galvą  ir  ėmė ją purtyti taip, kaip rudenį įsisiautėjęs vėjas drąsko nuo medžių lapus ( juk medžiams lengviau?), kaip  žmonių lūpas pasiklydusias nakties labirinte (ieškančias meilės ir mylimo) , kaip kraujo prisisotinusią žemę, kuriai  reikia  taikos ir ramybės…  Ji purtė savo galvą norėdama   pamiršti  karčias ašaras, pajacišką juoką, geležinę baimę, baltą viltį ir skylėtą neviltį.  Jos noras buvo visai realus:  išmesti šiukšles (atgyvenas), kurios trukdo jos kūnui pakilti…

Tuo tarpu senas laikrodis ant sienos mušė vis tą patį ir tą patį laiką . Senoliui skaudu pripažinti,jog jis taip ir neisprendė uždavinio , dar duoto jam gimstant :kiek žingsnių reikia nueiti iš taško” A”  į tašką “B”, kad būtum laimingas? Žinia-ir laikrodžiai sensta…

Temo. Vakaro šviesoje ant lempos pakabintas sukosi musgaudis. Jei labai gerai įsižiūrėtum, tai galėtum pamatyti prie  lipnaus  jo šono prigludusį  mažytį taškelį, labai panašų į musės didelę galvą. Klausimas –  o kur dingo pati musė?

2015-03-25 14.52.47

žvilgsnis už kampo…

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: