Trys tostai,pasitinkant Naujuosius

Per Kalėdas gavau dovanų japonų rašytojo, Nagasakio  valstybinio universiteto pofesoriaus, sveiko gyvenimo būdo bei gydomojo badavimo propaguotojo Ishiharos Yumi knygą “Rytietiškas būdas pasveikti”.Per vieną vakarą perskaičiusi nedidelės apimties leidinį , sau pasižadėjau-nuo Naujųjų Metų imsiu rytais gerti obuolių ir morkų sultis ir pradėsiu  valyti savo “užterštą” kraują.

Svarbiausias tostas- už sveikatą

Visos šventės,taip ir Naujų metų sutikimas , negali apsieiti  be  tostų. Savaime suprantama, vyresnio amžiaus žmonės, visų pirma vienas kitam linki sveikatos. Kol esi jaunas ir sveikas- savo kūnu visai nesirūpini ; organizmas pats galvoja už mus. Kai susergi-bėda pačiam ir aplinkiniams.

I.Yumi knygutėje teigiama, jog badavimas -panacėja sunkioms ligoms išsigydyti. Profesorius , baigęs Nagasakio universiteto Medicinos fakultetą šiandieną specializuojasi Rytų mdicinos, gydomojo badavimo bei kraujo ligų srityje, yra vyriaurias klinikos bei sanatorijos, kurią įkūrė ilgamečių  darbų pagrindu, vyriausias gydytojas. Norėdamas suteikti vilties jos netekusiems žmonėms, keliauja po įvairius miestus ir valstijas, skaito paskaitas, nuolat dalyvauja televizijos bei radijo  laidose,yra išleidęs daugiau kaip 180 knygų . Jų vertimai išleisti Kinijoje, Korėjoje, Amerikoje. Lietuvoje, knygą „Rytietiškas būdas pasvekti ” išleido „Baltosios gulbės“ leidykla ir ją galima įsigyti bet kuriame šalies knygyne.Etikos sumetimais nenoriu pasakoti šios knygutės turinio , tačiau  žmonėms, besidominantiems sveiku gyvenimo būdu, naudinga informacija, nes, pasak I. Yumi,visos ligos išgydomos žinant kaip tai daryti.

Tostas už draugystę

Tyrinėdamas žmonių ilgaamžiškumą ,I.Yumi atskleidė  gana įdomų faktą. Anot profesoriaus, žmonės gali gyventi 120-125 metus. Apsilankęs pas Kaukazo senolius priėjo išvados, jog žmonės, gyvenantis kalnuotose vietovėse labai daug dirba ( judėjimas-vienas iš pagrindinių ilgaamžiškumo faktorių ),saikingai maitinasi (nepersivalgo) ir  mielai bendrauja su žmonėmis. Nei viena užstalė neprasideda ir nepasibaigia be sakomų tostų. Linkėdami vienas kitam žmonės dalinasi pozityvia energija. Jei prisimintume – esame ne kartą pasijuokę iš  armėniškų bei gruziniškų užstalės tostų, užuot įsigilinę į slypinčią  jų išmintį. Naujųjų metų išvakarėse nepagailėkime vienas kitam gero žodžio, žvilgsnio, draugiško apkabinimo. Klausykimės savo širdies balso. Ką žinosi, gal tie pasakyti žodžiai bus tai , ko mums prireiks kitais metais?..

Visagalis tostas-už meilę

Pasak I.Yumi, kiekvienas žmogus privalo sekti savo kūno temperatūrą. Jis savo knygos skaitytojams siūlo keletą būdų  kūno temperatūrai pakelti. Dar kartą pervertusi„Rytietišką būdą pasveikti“,prisiminiau Kalėdas, kurias šiais metais sutikau Lietuvoje. Atostogos buvo trumpos,tačiau tą šilumą, kurią man padovanojo  mano šeima ir draugai-neįkainuojama.  Jos nenusipirksi už jokius pinigus. O susumavusi visus „už“ ir „prieš“ ką mums diktuoja išmintingos knygos ir profesoriai , galvoju, jog pagrindinė varomoji jėga mūsų kūnui ir sielai pasveikti yra ne kas kita- o meilė žmogui. Tad, mielieji, puikios sveikatos, laimės ir neaprėpiamos meilės  2o16 metais !

Irena Valužė

2015-11-28 22.14.12

laukimas…

 

 

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: