Medinis žmogiukas-Stick Man’as-mažųjų ir suaugusiųjų džiaugsmui

Sekmadieninis  Haldon Forest parkas  Devone ( Jungtinė Karalystė), prisipildęs  vaikų ir suaugusiųjų šurmulio. Žmonės ,laisvalaikį praleidę  gamtos prieglobstyje ,į namus išvažiuoja laimingais veidais.

Haldon Forest parkas-mažiems ir dideliems

Tris su puse akrų (1 akras-4046,8 m2) ploto  turinčiame  miško masyve  – mašinų stovėjimo aikštelė, medinės pavėsinės parko lankytojams, atrakcijos sporto mėgėjams, takai pėstiesiems, dviratininkams  ir  žirgų mylėtojams. Pažintį su parku atvažiavusieji  pradeda   nuo populiarios  britų rašytojos J. Donalson  knygos  apie   Stick Man’ą pažintinio stendo. Knygos herojaus Stick Man’o (medinio pagaliuko)  klajonės po pasaulį  kalba apie labai paprastus  ir žmogiškus dalykus:kiekvienas, pabuvęs ekstremalioje situacijoje galvoja apie tuos, kuriuos labiausiai myli.  Stick Man’as nenori atsidurti šuns nasruose, būti išmestu  ant upės kranto ar sudegintu krosnyje. Jis nori sugrįžti  į medžio drėvę, kurioje daug metų laimingas gyveno kartu su savo tėvais ir broliais.  Haldon Forest parko dvasioje įamžintas J.Donalson knygos herojus. Parkas sukurtas toks, kokį jį suformavo gamta.  Savo natūralia išvaizda ( ant žemės pilna  nukritusių medžio sausuolių) jis atitinka rašytojos papasakotą istoriją. Ši pasaka-  himnas humanizmui.  Ji verčia mąstyti. Keliaujant parko takais atmintin įstringa iš pagalių miške pastatyti nameliai ( palapinės). Jas  su didžiausiu entuziazmu stato į parką atvažiavę žmonės (tėvai,vaikai,seneliai ir jų augintiniai). Centrinėje parko dalyje-šeimos medis. Jis simbolizuoja šeimos vienybę. Ant medžio šakų parko lankytojai prikabina  savo surastus “Stick Man’us”. Vėjyje besiplaikstantys  pagaliukai  primena kalėdinę eglę. Man šis parkas panašus į vaikystę.  O joje juk viskas būna kitaip…

Kiekvienas ateiname iš savo vaikystės

Šis,petvakarių Anglijoje esantis Holden Forest parkas man priminė vieną  iš populiariausių, Šventosios miškais nusidriekusių takų,kuriuos ,gyvenant Lietuvoje  mėgo lankyti mano šeima:”Takas dideliems ir mamažiems”,”Ežio takas”,”Ežiuko takelis”ir kt.Jų autorius-Šventosios girininkijos  girininkas,pusę savo gyvenimo metų paaukojęs kuriant reakreacines vietas vaikams ir suaugusiems( pernai  metais įšėjęs amžinybėn) Rimantas Kviklys vaikystei  įamžinti natūralioje gamtoje skyrė labai didelį dėmesį. Girininkas,daugelio publikacijų autorius, yra sakęs,jog “vaikystės įspūdis yra stipriausias.Ką mato vaikas-kiemą,pridergtą smėlio dėžę?..Atvažiavusį į mišką jį pasitinka vienokios ar kitokios išmonės”.Anot R.Kviklio, savaime miškas yra gražus, tačiau jis turi patraukti žmogų.Tai ypač pasakytina apie pajūrį,-sakė jis.

Daugelį  populiarios autorės Julijos Donaldson  knygučių vaikams iš anglų kalbos yra išvertusi Violeta Palčinskaitė (pasaka”Grufas”, kn.,”Kam sugalvota skraidanti šluota”,”Grufo vaikelis’,”Rudens takais su Grufu”) .Viename iš savo interviu poetė yra sakiusi:”Mano vaikystė buvo pilna žaislų ir knygų,tėvai buvo išradingi.Kadangi nebuvo kompiuterių ir kitų tobulų priemonių,geriausi žaidimai namuose buvo su tėvu pastatyti indėnų palapinę,žaisti zoologijos sodą”.

Stebėdama susugusius ir vaikus entuziastingai statančius iš medžio sausuolių palapines Stick Man’ui Haldon Forest parke Anglijoje, mano galvoje nepaliaujamai sukosi mintis:kodėl takio,ar panašaus į jį projekto neįgyvendinus ir Lietuvoje?Ar maža mūsuose  apleistų miškų ar laukymių, kuriuose savo fantazijas galėtų įgyvendinti žmonės,norintys,kad medinis “pagaliukas” surastų savo namus.

 

Haldon Forest parko vaizdai

Irena Valužė

 

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: