Šventinis stalas “Eurovizijai”

Ukrainietės Jamalos pergalė Eurovizijos koncerte Stokholme patvirtino labai seną tiesą- visi mes esame  šios žemės gyventojai ir niekam nevalia sugriauti mūsų namų.

Vieningi

Lietuva džiūgauja gražiu dainininko Donato Montydo pasirodymu Eurovizijoje.Mūsų mažutės tautos astovas garbingame dešimtuke (iškovota devinta vieta). Anglija Lietuvai davė dvyliką taškų. Ne veltui, jau vien mano šeima iš visų mobiliųjų telefonų daugino visų šioje šalyje gyvenančių emigrantų balsus. Bet ne tai svarbiausia. Man ypač buvo smagu girdėti,jog emigrantai,gyvenantis užsienyje, susibūrę  drauge žiūrėjo finalinį Eurovizijos koncertą. Kiekvienas, sirgdamas už savo šalies dainininką, palaikė  ir savo draugo šalies  atlikėją. Šioje pozityvioje aplinkoje vyravo gera nuotaika ir draugystė.

Patiekalai su savo šalies vėliava

Viename didžiuliame Didžiosios Britanijos mieste prie jūros ,Braitone, besiruošdami žiūrėti Eurovizijos finalinį koncertą ,susirinko bičiulių būrys. Iš anksto nusprendę reprezetuoti savo šalį  nacionaliniais   patiekalais ,jie ant šventinio stalo padėjo lietuvišką raudoną mišrainę (burokėlių ),latvišką degtinę, šveicariškus,rusiškus, graikiškus, ispaniškus patiekalus su tos šalies vėliava. Atrodytų nedidelė smulkmena ,tačiau kiek džiaugsmo ir pasididžiavimo  kiekvienam atėjusiusiam į šventę ji suteikė. Juk kartais nedidelis akmuo pajudina kalną.  Kad ir šiandieną, kai Ukrainos atstovė iškovojo pergalę Eurovizijoje, pozityviai nusiteikę žmonės sveikino daininkės puikų pasirodymą,kiti -įvardijo tai politiniu triuku ( daininkė savo graudžia daina sugraudino televizijos žiūrovus bei žiūri komisiją). Nepatingėjau ir aš pasieškoti šios daininkės dainų interneto puslapiuose. Įsitikinusi neabejojamu dainininkės talentu  pasidžiaugiau teisingu  žiūri komisijos sprendimu. O jei kuris nors TV žiūrovas, principingai savo balsą atidavęs Ukrainai taip išreiškė savo pilietinę poziciją-jo reikalas. Gal jis ,kaip ir pati daininkė, norėjo kiekvienam iš mūsų priminti, jog žemė-žmonių planeta . Jai reikia taikos ir meilės.

vaišių stalas

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: