Užsiauginti vasarą

Grįžusi iš savo kaimo prie jūros ir gavusi gerą porciją adrenalino, ilgai mąsčiau, kaip turėčiau aš savo kelionę į pačią mylimiausią  vietą Anglijoje-Teignmouth , pavadinti. Begalvojant  internetu atskriejo žinutė. Mano draugė džiaugėsi, jog aš nepamirštu širdyje auginti vasarą. Kodėl gi ne,-pagalvojau. Kokią vasarą užsiauginsime,tokia ir džiaugsimės.

Niekas niekur neskuba

Ankstus sekmadienio rytas. Po sunkios darbo savaitės pagaliau ištrūkau iš miesto. Žmonių gatvėse   beveik nesimato. Sėdžiu dviaukščiame  autobuse ir važiuoju į savo kaimą( taip aš jį vadinu). Dangus šiandieną apniukęs. Saulė nežada pasirodyti,tačiau akys,pasiilgusios žalumos , glosto pavargusį kūną. Pro  autobuso langą stebiu ant žalios žolės  baltas ir juodas dėmes. Geriau įsižiūrėjusi  pamatau rytmetinio pogulio sugulusias avis. Jų  kūnai balti,o galvos-juodos. Lyg paveikslas pro mano akis praplaukia  ir ant kalno  tingiai žolę ropšnojančių margaspalvių karvių,pakalnėj- gražuolių  žirgų vaizdai. Aplinkui neišpasakyta ramuma. Autobusų stotelėse vienas kitas žmogus. Rodos niekas  niekur neskuba. Šiandieną Anglijoje Tėvo diena. Ją žmonės mini  ne mažiau garbingai , nei Mamos dieną.  Iš tiesų, juk tėvo vaikui reikia tiek pat,o gal dar daugiau (ypač dukroms).

Teignmouth‘e-folkloro festivalis

Tik išlipusi iš autobuso išgirstu nuotaikingą liaudies muziką. Miesto cente ir pajūryje šoko ir dainavo saviveikliniai folkloro kolektyvai. Folkloro festivalis Teignmouth‘e vyko tris dienas.Šiandieną  festivalio paskutinė diena. Vietiniai ir atvažiavusieji į šventę žmonės  linksminasi kartu su atlikėkais. Gera nuotaika užburia. Stovėdama tarp solidaus amžio ir puikiais kostiumais pasidabinusių atlikėjų, nejučia pradedu  šokti pati. Žmonės ,atsidėkodami už puikius šokius ir dainas, į geltonas, labdarai rinkti skirtas dėžutes meta monetas. Labdara ne šventės dalyviams bei jų organizatoriams.Labdara tam,kam šiandieną jos ypač reikia. Kiekvienais metais folkloro festivalis atidaro  vasaros sezoną. Juk Teignmouth -žymus kurortas.  Vasarą čia knibždėte knibžda poilsiautojų. Jau prieš keturis šimtmečius jis buvo žymus savo klimatinėmis pajūrio savybėmis. Man jis kažkuo primena mano gimtą miestą – Palangą.Nenuspėjami vėjai juos daro labai panašiais.

Prie jūros

Oras apniukęs,bet pajūryje šilta.Jūroje nedidelis atoslūgis,tad maži laiveliai ir vandens motociklai burgzdami iš įlankos plaukia į jūrą.Žvejai šiandieną ilsisi. Jūroje nesimato nei vieno didesnio laivo. Įlankoje stebiu burinių laivų varžybas.Žmonės,vaikštinėdami pakrante su savo augintiniais,ilsisi. Rytoj prasiseda darbo diena. Įsipylusi iš termoso karštos kavos atsisėdu  ant akmenų prie švyturio  ir mėgaujuosi neapsakoma palaimama  būti, jausti, matyti ir širdį pripildyti vilties ir tikėjimo, jog ryt bus geriau nei šiandieną. Prasidedanti vasara man, ar tam vos ant kojų pastovinčiam pypliui, kuris įsikibęs į mamos sijoną basas šlepsi akmenuota jūros pakrante,padovanos dovanas.Kokios jos bus? Laikas parodys. Grįždama namo visada prisirenku jūros“ sagų“.Tik šitame krante jos tokios gražios, perlamutrinės ,nugludintos vandens ir smėlio. Pakelyje užsuku į savo mėgiamą pabą išlenkti taurelę kriaušių sidro.Susirandu atokiau stovintį suolą.Šalia jo pastebiu lentelę su užrašu puikiam žvejui atminti. Žinojo , šelmis, kurioje vietoje sėdėti,-pamanau. Šioje atokiau nuo pabo ramesnėje vietoje atsiveria nepaprastai graži visos įlankos panorama. Šalia ant kranto sugulę jau seniai  žvejybai nebenaudojami laivai. Jie mena savo istoriją. Laivai ,kaip ir žmonės, vieną dieną sugrįžta į namus.

Palikdama Teignmouth išsivežiau šios dienos ramybę , džiaugsmą ir tikėjimą,jog vasara tik prasideda.Reikia bandyti ją užauginti…

 

 

sekmadienis Teignmouth’e

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: