Ir Žemėje yra Rojus

(mintys balsu)

Sapnavau keistą sapną:ant mano peties nutūpė rojaus paukštis.Jis buvo visai kitoks nei kada nors matyti . Paukštis turėjo keturias kojas, o jo kūnas buvo padalintas į dvi  lygias dalis-juoda ir balta.

Pabudusi savo neįprastą sapną galėjau paaiškinti prieš tai matytu filmu apie mažą ,ketverių metų berniuką,kuriam išgyventi vaizdiniai ( operacijos metu išėjus iš  eterinio kūno), šokiravo ne tik jo šeimą,bet ir visą  visuomenę. Šios  istorijos pagrindu yra sukurtas amerikiečių filmas „Dangus iš tiktųjų yra“ (Heaven is for Real). Berniuko tėvas ,kaip niekas kitas,tikėjo vaiko pasakojimais  (tėvas dirbo  pastoriumi), tačiau miestelio,kuriame šeima gyveno bendruomenė tam  nusiteikusi buvo prieštaringai. Žmonės nenorėjo  tikėti,jog vaikas matė Kristų ,angelus, ir jie buvo nepanašūs į tuos,   kurie  vaizduojami šventųjų paveiksluose. O ką jau kalbėti apie berniuko pokalbį su savo mirusiu proseneliu ir sesute, kuri neturėjo vardo (ji buvo mirusi dar  motinos įsčiose) .

Gyvenimas įdomus savo paralelėmis. Prieš dvidešimt šešerius metus Lietuvą paliko žymaus lietuvių kino ir teatro režisieriaus, rašytojo ir pedagogo V.Blinstrubo dukra Foreli. Ištekėjusi už amerikiečio, ji pagimdė penkis vaikus. Kaip pasakojo daugiavaikė mama, susilaukusi trečio vaiko –mergaitės,buvo visai pamiršusi dar prieš gimstant vaikui vienos  aiškiaregės pranašystę,kad jos  mergaitė bus ypatinga. Dukra kūdikystėje niekuo neišsiskyrė. Tik žymiai vėliau, kai Akiane ketverių pradėjo piešti, o  devynerių apie dukros talentą prakalbo žymiausios televizijos stotys, mama prisiminė  visažinės pranašystę. Akiane Kramarik drobėse piešdama savo vizijas, nutapė ir Kristaus paveikslą (pasak dailininkės,Jis pats jai „pozavo“). Filmo herojus mažasis Koltonas, kuriam tėvas parodė Akianes paveikslą ,patvirtino, kad štai tokį Kristų jis sutiko rojuje.

Šiandieną Koltonas laimingas auga savo  šeimoje, ir ,kaip rašo spauda, niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Dvidešimt dviejų Akiane ir toliau piešia savo  vizijas,jos paveikslai pripažinti ir eksponuojami pasaulinio garso galerijose,  Akiane vadinama jaunausia dailininke-vundarkinde. Menininkė  yra išleidusi  porą poezijos knygų. Mergaitės mama Foreli Blinstrubaitė-Kramarik- alternatyvios pedagogikos šalininkė. Atvykusi į savo gimtinę Lietuvą,ji  mielai dalinasi savo pedagogine ir  gyvenimiška patirtimi su pedagogais ir besidominančiais jos sukurta metodika. Ponia Foreli  visus vaikus pagimdė savo namuose.Moteriai  buvo svarbus tas vienintelis ir pats unikaliausias vaiko ir mamos kontaktas jam ateinant į pasaulį. Jos vaikai beveik nelankė mokyklos (lankė tiek,kiek jie norėjo ten būti),tačiau be išimties visi vaikai pasižymi talentais . Nejučia kyla klausimas: koks fenomenas valdo žmogų,kad šis eitų ten, kur jam parodo širdis? Anot penkių vaikų mamos, artimo meilė ir pasirinkimo laisvė, nes “kiekvienas kūdikis, ateidamas į šį pasaulį,atsineša jam Dievo duotus talentus ir gebėjimus. Mūsų suaugusiųjų pareiga ir atsakomybė-padėti jam tai atskleisti ir pasidalinti su kitais. O tam reikia didelės kantrybės”,-sako F.Kramarik.

Ne paslaptis-gėris ir blogis eina greta vienas kito (ypač dabar,mūsų sumaterialėjusioje visuomenėje).Atsispirti blogiui galima.Svarbu, kiek mes kiekvienas jo  savyje norime turėti. Mano paukštis šią naktį atskrido tam, kad suprasčiau, jog ir Žemėje gali būti rojus.Tokį rojų piešia ir Akiane Kramarik, kurios šaknys susietos su mamos gimtine-Lietuva.

2015-04-10-15-22-08

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: