Tautos vienybėje-pagarba istorijai

Graudūs vaizdai žiūrint į buvusio gražuolio “Royal Clarence Hotel’pastatą Exeter’io katedros aikštėje.Praėjusią savaitę praūžęs gaisras nuniokojo tris šimtus metų menantį pastatą. Šis viešbutis seniausias Anglijoje (pradėjo veikti 1769 m). Pietvakariniame  Anglijos mieste Exeter’yje, jis,o ir kiti prie jo prigludę pastatai (Šv.Martyno bažnyčia,katedra , smuklė ,parduotuvės) unikalūs savo architektūra ir viduramžiais dvelkiančia istorija (Exeter’io  katedrai-aštuoni šimtai metų).Šiandieną į katedros aikštę plūsta minios žmonių. Kiekvieno akyse liūdesys. Žmonės atėjo  atiduoti pagarbą šiam šimtmečius tautai tarnavusiam  pastatui. Karališkasis viešbutis savo spalva ir forma priminė gulbę (gulbė,kaip žinia,ypatingai Anglijoje saugomas paukštis) .

Visas Exeter’io centras  visą savaitę buvo uždarytas. Jo gatvėmis nevažinėjo transportas  ir nevaikščiojo žmonės (tam buvo skirti aplinkiniai keliai). Likviduojant gaisro padarinius žmonės dirbo dieną ir naktį. Šiandieną  gaisravietės vietoje  ūžia sunkiasvorės mašinos, dirba kranas.Viešbutis buvo unikalus ne tik savo išore.   Kiekvienas baldas, indai, paveikslai,gobelenai ,grindų parketas buvo kruopščiai saugomi šimtus metų. Prieš porą metų ir mano šeima turėjo garbę viešėti šiame viešbutyje. Prisiminimai apie tai įamžinti  šeimos nuotraukų albume.

Pasak mačiusiųjų gaisrą (tuo metu buvau išvykusi),puikiai darbavosi ugniagesių komandos. Ugniagesių komandos,dirbdamos ypatingai tiksliai ir greitai, neleido ugniai plisti į kitus pastatus. Žmonės  gaisro metu vyrams nešė valgyti,o atsidėkodami už jų triūsą , jau sekančią dieną katedros aikštėje  suorganizavo pinigų rikimo akciją. Ji  tebesitesia iki šiol. Pasak spaudos šaltinių,viešbučio šeimininkai pasižadėjo šį unikalų pastatą atsatyti tokį,koks jis buvo anksčiau. Tam talkins ir Didžiosios Britanijos vyriausybė. Anglijoje pagarba istorijai turi senas tradicijas (čia saugomas kiekvienas šimtametis akmuo),todėl istorinio viešbučio atstatymu abejoti netenka.

Prieš savaitę  Exeter’is nušvito įvairiaspalvėmis iliuminacijomis. Kiekvieną penktadienio vakarą dangus nusidažo  fejerverkų liepsnelėmis. Žmonės pradėjo ruoštis  didžiausiai metų šventei- Šv.Kalėdoms.  Kiekvienam žmogui jos turi atnešti viltį ir tikėjimą  rytdiena.

Šiandieną ir vakar (gaisro suniokotas pastatas ir vaizdas pro buvusio viešbučio “Royal Clarence Hotel”langą)

Irena Valužė

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: