Gyvenimo misija:būti geru žmogumi

Saulėtą vasaros dieną iš gyvenimo pasitraukė palangiškė,daugiametė Palangos Turizmo-informacijos centro direktorė  Alla Valužienė. Draugams bei pažįstamiems išsiųsta žinia apie netektį žaibo greitumu sugrįždavo užuojautos  žodžiais:“Kaip gaila,išėjo labai geras žmogus“.

Mirtis ir gimimas turi savo datas,jų nepakeisime. Tačiau  per visą sąmoningą žmogaus gyvenimą jos eina  lygiagrečia  liniją, kuri, lyg aukso siūlas, nematomais saitais suriša giminingas sielas , gerus darbus ir žmones, kurių širdyse paliekame atmintį.

Allą Valužienę pažinojau daugiau nei keturiasdešimt metų. Mus siejo giminystės ryšiai,ir ne tik jie. Šiandieną galiu drąsiai ištarti: Ji buvo mano draugė. O draugas,kaip žinia, niekada neišduoda, pačiais sunkiausiais gyvenimo momentais ateina į pagalbą, duoda patarimą ,džiaugiasi ir liūdi kartu su tavimi. Toks buvo ir  mano brolienės ,Allos Valužienės gyvenimo moto:nei vieno neatstumti, nenuskriausti,o  kiek leidžia galimybės – kiekvienam surasti šiltą žodį.

Trys metai kovojant su klastinga liga baigėsi kelionės žemėje pabaiga. Ligonė negalėjo susitaikyti su savo negalia, todėl vedė gana uždarą gyvenimo būdą. Daugiausiai savo namuose laukdavo buvusių bendradarbių, kolegų, draugių,skambučių iš sūnaus Roberto ir dviejų anūkių-Agatos ir Gerdos .Praėjusią vasarą džiaugėsi puikiai atšventusi savo septyniasdešimties metų jubiliejų. Tada jos mažame kambarėlyje vos sutilpo gėlės ir  žmonės, atėję jubiliatę pasveikinti. Kiekvieną kartą prisimindama šią šventę ji kartojo: „Buvo gerai“. O tai reiškė, kad ji buvo laiminga būti tarpe tų, su kuriais ją rišo ilgi darbo ir gyvenimo metai.

Šiandieną galvoju, jog velionę pažinojusių žmonių liūdesys netekus  labai gero žmogaus yra ne kas kita, o pats didžiausias Allos Valužienės gyvenimo įvertinimas žemėje.

FB_IMG_1497251352069

Alla Valužienė

lrena Valužė

Comments are closed.

%d bloggers like this: