Šešiamečio vaiko žūties priežastys šokiravo net kriminalistus

 

Šešiamečio Pamaskvės (Rusija) gyventojo Aliošos žūtis po automobilio ratais,  kur berniuko kraujyje buvo surastas alkoholis ( 2,7  promilės) ,šokiravo ir visko mačiusius teisėsaugos organus. Visuomenė ir pakartotinam tyrimui (ekshumacijai) pasirengę tėvai  laukia nepriklausomos ekspertizės išvadų. Šis precedento neturintis įvykis įvyko svetimoje šalyje,o kokia padėtis pas mus, mūsų mažoje Lietuvėlėje.

Truputį statistikos

Paskutiniais duomenimis per avarijas Lietuvos keliuose žūsta tris kartus daugiau žmonių nei Europoje. 5-7 proc. Lietuvos vairuotojų važinėja išgėrę.Per 13 metų (1990-2003) Lietuvos keliuose žuvo 11 tūks.127 žmonės. Pagal keliuose žūvančių vaikų skaičių Lietuva Europoje atsilieka tik nuo Rusijos. Ar galėtume šiandieną ranką pridėję prie širdies ‚pasidžiaugti“,jog  iš 212 įvykių, įvykusių praėjusiais metais,kuriuose nukentėjo vaikai, žuvo tik dešimt. Kiti liko invalidais, arba,duok Dieve, išgyveno tik  baisų išgąstį. Prisiminus kiek Letuvoje gyventojų,kraupus nutikimas Rusijoje yra tik lašas dideliame vandenyne. Ar mažametis Alioša tapo įkaitu  sufabrikuotoje byloje-parodys laikas.Tačiau jau šiandieną yra aišku: jauno žmogaus gyvenimas sudužo į šukes.

Vaikus reikia saugoti

Ilgus metus gyvendama Anglijoje žinojau,jog čia vaikams gyventi gera. Jais rūpinasi valstybė ir tėvai. Šalia mano namų buvo pradinukų mokyklėlė. Taip paprastai į jos teritoriją niekas negali patekti,o po užsiėmimų griežtai vaikas yra atiduodamas tėvams į rankas.  Pasibaigus pamokoms, kiekvieną dieną specialia apranga apsivilkusi  mergina su STOP ženklu rankose stovėdavo perėjoje ir rūpindavosi vaikų saugumu. Ne kartą ir aš pasinaudojau šios jaunos ir visada besišypsančios merginos paslaugomis. Anglijoje galioja taisyklės:jei ėjai ne per perėją ir tave partrenkė mašina- pats kaltas. Gatvėse ar automagistralėse nepamatysi iš po krūmų lindinčių policijos patrulio mašinų .Tam nėra reikalo. Video kameros užfiksuos visus  kelių eismo dalyvių  padarytus nusižengimus. Taigi jeigu viršijai leistiną greitį-pašto dėžutėje surasi  pranešimą dėl baudos mokėjimo.Tas pats galioja vairuotojams, kurie transporto priemonę palieka netinkamoje vietoje. Mieste apstu mokamų stovėjimo aikštelių.

Girtam prie vairo- kalėjimas

Baudas moka ir lietuvaičiai.  Tačiau autoavarijų,kurios įvyko dėl girto vairuotojo kaltės nemažėja.Teko bendrauti su lietuve,kuri pagauta išgėrusi prie vairo UK,buvo atsidūrusi kalėjime.Negaliu pasakyti kiek truko jos įkalinimas,tačiau gerai žinau,jog kelis mėnesius iš eilės ji privalėjo praeiti savotišką „vairavimo‘ mokyklą iš naujo. Su ja kasdien bendravo psichologai. Šiandieną moteris tapo abstinente ir toliau sėkmingai vairuoja mašiną. Anglijoje transporto priemonėmis naudojasi tiek jaunas,tiek senas.Amžiaus cenzo nėra. Vairavimo mokyklų instruktoriai savo darbą atlieka ypatingai gerai.

Sugriežtintos baudos

Palangiškis, Anglijoje dirbantis „Stagecoach UK Bus“ autobusų kompanijoje pasakojo apie sugriežtintas baudas visiems eismo dalyviams.Taigi jeigu greičio ruožas yra 20 mylių per valandą, o važiavai 30 m/val . greičiu, teks pakloti  pusę uždirbtų pinigų (jei per savaitę gauni 400 sv.ster.,teks sumoketi 200 ) ir  dar gausi 3 baudos taškus .Didesnis nusižengimas -didesnės baudos : piniginės baudos,vairavimo teisių ir laisvės atėmimas. “Štai tokios baudos turėtų būti.Tada Lietuvoje žmonės nebebandytų policininkus papirkti . Juk saugus greitis-mažesnė avarijų ir žūčių tikimybė,”-įsitikinęs jau dešimtmetį svetimoje šalyje dirbantis vairuotojas.

2017-05-19 14.36.00

Irena Valužė

Comments are closed.

%d bloggers like this: