Sveikatos sau ir kitiems žmonėms

Penktą kartą pirties  ir SPA procedūrų meistrai Lietuvos pajūryje ,atvykę iš įvairių Lietuvos ir pasaulio vietų dalinosi žiniomis, patirtimi ,bendravo .Tris dienas iš eilės miestas šventė sveikatingumo fiestą.  Anot  festivalio  „Gintarinė Baltija 2017“ dalyvės ,masažuotojos Genės Brenciutės, didžiausia svajonė – turėti jėgų, sveikatos ir padėti kitiems.

Jaunystės pokštas

Genė Brenciutė-šiaulietė. Moteris turi mediko išsilavinimą. Anksčiau dirbo ekstriniame chirurgijos skyriuje,ten užbaigė ir masažuotojos kursus.  Svajojusi tapti chirurge,tačiau, „kai mane iš ketvirto kurso išmetė, dar įsigijau ir kinezaterapeutės specialybę“,-juokėsi ji. Šiandieną moteris dirba masažuotoja ir kinezeterepeute N.Akmenėje,Joniškyje. Paskaitas skaito Trečiojo amžiaus universitete.

Sugrįžusi į savo jaunystės prisiminimus G. Brenciutė pasakojo ,jog nutikimas ,kuris daugiau nei prieš dvidešimt metų įvyko Palangoje, šiandieną jai sukelia šypseną. Ką gali žinoti,- mąstė ji, gal tai buvo ženklas kokiu gyvenimo keliu jai reikėjo pasukti.

-Buvau pas mamą palikusi piniginę, todėl neturėjau pinigų sugrįžti į namus. Nusipirkau flomasterių ir ant popieriaus lapelių užrašiau savo telefoną. Eidama su sūnumi pajūriu klijavau juos ant stulpų. Žmonės pradėjo skambinti. Padariau vienam kitam masažą . Tada galėjau  vaikui ir limonado nupirkti.

Šiandieną G.Brenciutė džiaugiasi savo suaugusiu sūnumi ir anūku. O prisiminusi praeitį galvoja,jog gyvenime buvo visko:“Kabinausi į gyvenimą,todėl dabar gerai“.

Palanga-savas miestas

G.Brenciutės tėviškė ­–Kintų km.(Platelių raj.). Šiame kaime gyvena septinta jos giminės karta. Kiekvieną savaitgalį ji skuba į namus aplankyti savo 83-ejų metų mamą, kuri dar melžia karvę ir turi 30 ha žemės sklypą.

Palangoje gyveno  brolis ir jos giminės , todėl šiame mieste prabėgo visa jos vaikystė.

-Turguje uogas pardavinėdavau. Slėpdavausi už žmonių, nedrįsdavau, bet nenorėjau skolintis, norėjau turėti savų pinigų. Norėjau būti savarankiška.Tokia išlikau .Noriu padėti sau, šeimai, mamai.

„Be nuotaikos nedirbu“

Festivalio vedantysis, pristatęs ponią Genutę parodomajam masažui  konstatavo,jog ši nestokoja populiarumo. Norint pas masažistę patekti, tenka  užsirašyti iš anksto.

-Į priekį daug neužrašau,nes nežinau ar galėsiu tai atlikti. Be nuotaikos nedirbu. Daugiausiai žmonės kreipiasi dėl išvaržų, nutirpusių galūnių, kraujo spaudimo. Galiu daryti ir atpalaiduojantį masažą, bet nenoriu, tingiu. Pirtininkai-mano draugai. Geriausiai masažą daryti pirtyje  kai kūnas atsipalaidavęs.Tada man lengva  ir žmogui ne taip skauda.

Atvirai pasakius,ir aš išbandžiau ponios Genutės rankų stiprumą. Pagyrusi jos  rankas gavau greitą atsakymą:“Aš –  kaimo vaikas. Nebijau pasakyti, jog esu kaimietė. Rankų stiprumas nuo juodo darbo, nes norint ką nors pasiekti,tam reikia įdėti daug  darbo“. G.Brenciutė už savo lėšas važiuoja pasisemti žinių pas autoritetingus specialistus. Tai vienas didžiausių  jos malonumų, kuriuos ji gyvenime patiria ( neseniai ponia Genė sugrįžo iš Maskvos).

Žmogus,turintis intuiciją

Masažuotoja mano, jog ji  žmogus, turintis intuiciją. Ji pajaučia tuos ‚blokus‘,kurie žmogui trukdo gyventi. „Atpalaidavus užspaustą raumenį  ligos nepanaikinsi,tačiau susitvarkius kraujotakai , kaulinei organizmo daliai žymiai lengviau“,-sakė medikė. Ji mano,jog gyvenime reikia daryti gerus darbus,o  atpildas pats ateis. Moteris parodė man ką tik gautą  žinutę jos mobiliame telefone. Vėlai naktį sugrįžusi iš  šiauliečio A.Diržio pirties ,ji  masažavusi motokroso sportininką.  Šis vyras rašė: “Labas, vakar kur atleidai rankos sausgysles, skausmas nebegrįžta, gerai jaučiuosi,ačiū“. Tokių žinučių ji gaunanti daug, žmonės paskambina, padėkoja. Neužmiršta jos ir emigrantai. Per Kalėdas simboliškai atveža dovanėlių, sako pasiilgę . „Tai didžiausias atpildas“,-įsitikinusi medikė.

“Viską išbandau ant savęs“

Genė Brenciutė jaunystėje nebuvo stiprios sveikatos.Moteris rodo man tamsias dėmeles ant rankų,kurios pasiliko  nuo persirgto reumatoidinio artrito. Pati išsigydžiusi, todėl ir darbe ji naudoja viską, kas pačios išbandyta. Draugai bei pažįstami jai iš Amerikos parveža kremus, kuriuos ji naudoja darbe. Anot medikės, naudojant tinkamus kremus, žmogus gauna  dvigubą naudą. O prisiminusi savo tėtį, kurio jau nebėra, pasakojo : “Kai tėčiui sukako 70 metų,jis susirgo IV stadijos vėžiu.Plungėje daktaras pasakė,jog jei tuojau pat neoperuos,tėvas šią naktį mirs. Po operacijos jis išgyvens dar kokį mėnesį,kitą “. Nepatikėjusi šiuo daktaru ji skubiai tėvą pervežė į Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninę. Ten sutikusi savo kursioką, kuris ją nuraminęs ir pažadėjęs,jog rytoj jos tėvas bus operuotas. Po šios operacijos ponios Genės tėtis  pragyveno dar šešerius metus.

„Tikiu ženklais‘

“Gyvenime yra ženklai ir aš jais labai tikiu”,-sakė moteris. Genė Brenciutė pasiruošusi ir kitais metais ,kartu su savo draugais -pirties -SPA festivalio dalyviais ,apsilankyti Palangoje ir padėti žmonėms.

Kaip teigė Lietuvos pirties – SPA fedaracijos prezidentas V.Jakubauskas,  festivalio nugalėtojas atstovaus Lietuvą pasaulio čempionate,kuris rudenį įvyks Sočyje. Ten rungsis patys geriausi pirties -SPA procedūrų  meistrai, atvykę iš Amerikos ir kitų pasaulio vietų.

Taigi Palanga tapo sveikos gyvensenos propagavimo tiltu ,jungiančiu miestus, valstybes,senus ir jaunus žmones. Ką žinosi,gal tai  taip pat ženklas ,kad šioje žemėje gyventume sveikesni ir linksmesni.

 

 

 

 

Pirties – SPA festivalio  “Gintarinė Baltija 2017” dalyvė – Genė Brenciutė

Irena Valužė

 

 

 

 

Comments are closed.

%d bloggers like this: