“Nomedos Kazlaus vokalo ir vasaros meitriškumo vasaros akademiją” 2017 karūnuos koncertas Kurhauze

Šeštadienį, liepos  10 d. , trečią kartą edukacinis intensyvaus ugdymo vaikams ir jaunimui projektas Palangoje atvėrė duris įvairaus žanro  vokalistams,vokalo besimokantiems moksleiviams ,studentams,profesionaliems dainininkams,vokalo pedagogams bei muzikos mokytojams ,norintiems kelti savo kvalifikaciją.

Projekttas pradėtas 2015 m.pavadinimu “Palangos vasaros akademija“.Profesinės meistrystės vasaros mokyklos yra populiarios visoje Europos Sąjungoje. Šis formatas skinasi kelią ir Lietuvoje.

Didelė konkurencija

Pasak  tarptautinio edukacinio projekto įkūrėjos ir meno vadovės ,operos primadonos Nomedos Kazlaus, ši akademija  parengta pagrindine  filosofija, jog dainininkui yra labai svarbu ne tik prigimtinis balsas,gera vokalinė technika, bet ir aktorinis meistriškumas.

Šiais laikais visame pasaulyje dainuojančių žmonių labai daug. Konkurencija begalinė. Dainuoja japonai, korejiečiai, jie turi daug pinigų, jie gali nusipirkti visą spektaklį ar teatrą, o kuo galime mes, europiečiai, nustebinti kitą europietį, ar amerikietį ?-klausė akademijos dalyvių, susirinkusių į Palangos V.Jurgučio vidrinę mokyklos salę  Nomeda Kazlaus. Anot jos, mūsų dainininkas gali nustebinti publiką savo individualiu balsu, ypatingu pasiruošimu, charizma, spinduliavimu ,gera balso paruošimo technika. Pristatydama auditorijai savo mokytoją maestro Rimantą Vaitkevičių (aukščiausios kategorijos muzikos teatro režisierių)  ir  ilgametį scenos partnerį (pianistą, koncertmeisterį ir pedagogą) Liną Dužinską ,dainininkė sakė, jog geras pedagogas yra tarsi geras daktaras,kuris privalo rasti kiekvienam individualiai receptą į sėkmę. Akademija plečiasi. Operos dainininkė džiaugėsi  į Palangą atvykstančiu labai garsiu baritonu, vienu žymiausiu itališkos Belkanto mokyklos žinovu- Louis Maniku .Graikų kilmės operos žvaigždė Louis Manikas Europoje padarė ne tik puikią karjerą,  jis sukaupė didžiulį   vokalinių -techninių  žinių bagažą .

“Šiais laikais Belkanto mokyklos atstovai adaptuojasi prie šių dienų,kaip visas IT pasaulis,tačiau konkurencijos neišvengia ir garsiausi pasaulio dainininkai. Kad būtum matomas ir populiarus, svarbus kiekvienas niuansas. Dabar nebeužtenka dainuoti vien tik operines dainas, savo repertuarui reikia sutelkti visą paletę spalvų. Daininkas turi sugebėti atlikti romansus,džiazą ir kitokio žanro kūrinius. Pati esu parėmusi šią mokyklą iš Montserrat Caballe. O savo gretose turėdami tokį mokytoją, dainavimo meno fanatiką-L.Moniką, prisidėsime prie senosios  Belkanto mokyklos tradicijų išsaugojimo. Garsieji pasaulio dainininkai kūrė dainavimo  meno istoriją, šio amžiaus istoriją sudarysime mes”,-  akademijos dalyviams kalbėjo N.Kazlaus.

Labai svarbu save parodyti

Lietuvos  nacionalinė televizija (LRT)  filmuos baigiamąjį koncertą. Lietuvoje tokio pobūdžio projektas yra vienintelis, o baigiamajame koncerte, kuris įvyks šeštadienį Kurhauzo salėje,ji linkėjo kuo puikiausiai pasirodyti. Nuo dainininkų pastangų priklausys ,ar jie bus toliau pakviesti dalyvauti įvariuose projektuose ir renginiuose, nes koncertą stebės kompetetinga muzikos pedagogų komisija. Dalyvaujant masinėms komunikacijos priemonėms, akademijos auklėtiniai turės gerą galimybę save parodyti prieš kameras , kaip jie laisvai jaučiasi, bendrauja, palaiko vienas kitą.

Pirmą kartą visi aktyvieji dalyviai meistriškumo Kursų-Seminaro pamokų metu dalyvauja akademijos konkurse. Pirmos premijos nugalėtojas turės galimybę pasirodyti prestižiniame koncerte 20017-2018 m. sezone.

Taip pat labai svarbu, sakė pedagogė, kad darbas, kaip ir praėjusiais metais ,akademijoje vyktų sklandžiai, be įtampos, gera nuotaika palaikant vienas kitą. Šių metų naujovė-„išbandysime Palangos orą, todėl kas rytą pajūryje atliksime kvėpavimo pratimus, o  ketvirtadienį surengsime intelektualią viktoriną”. Anot projekto autorės N.Kazlaus, labai svarbu kaip dainininkas stovi scenoje, kaip jis  jaučiasi  prieš publiką, nes žiūrovas mato visus dainininko gebėjimus ir trūkumus. Reikia maksimaliai save mokėti parodyti ir atskleisti, kelti profesinę kultūrą bei intelektą,-aiškino viena žymiausių šių dienų Lietuvos operos sopranų Nomeda Kazlaus.

Investicija į ateitį

Dar prieš prasidedant N.Kazlaus seminarui  V.Jurgučio vidurinės mokyklos salėje, užkalbinau į akademiją su dukra atvykusią vilnietę pianistę Irmą Kilsch. Ji sakiusi esanti pasyvi akademijos dalyvė (pasyvus dalyvis turi teisę stebėti atviras pamokas) ir jau antrą kartą atvažiuojanti į vasaros akademiją Palangoje. Jai labai patinka čia būti, o projekto pavadinimas-vokalo ir aktorinio meistriškumo mokykla, anot jos, absoliučiai atskleidžia jos turinį. Be to, akademijos dalyviai gauna kursų baigimo diplomą, o vokalo pedagogai-kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą. Šalia ponios Irmos sėdėjusiai eurovizininkei, aktyvei projekto dalyvei Saulenei Chlevickaitei (15-kos aktyvių kursų dalyvių grupė, su kuriais kiekvieną dieną dirba vokalo pedagogas, koncertmeisteris ir sceninės kalbos bei aktoriaus meistriškumo meistras), akademijoje įgytos žinios neleidžia jai atsipalaiduoti . Žvaliai nusiteikusios ,spėjusios jau ryte išsimaudyti jūroje, jos sekė kiekvieną įeinanti pro duris , o pamačiusios pernykštį akademijos dalyvį, skubėjo  su juo pasisveikinti ir apsikabinti. Mokyklos salėje tvyrojusi puiki nuotaika ir žmonių begalinis noras profesiškai tobulėti, trečią kartą pajūryje atvėrė duris muzikos meno  fiestai .

Nomeda Kazlaus labai dėkinga Palangos Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos direktorei Laimutei Benetienei už kasmetinį bendradarbiavimą.

 

 

 

 

Nuotrauka atminčiai-“Nomedos Kazlaus vokalo ir aktorinio meistriškumo vasaros akademija“ 2017 Palanga

Irena Valužė

 

 

 

 

Comments are closed.

%d bloggers like this: