Peiki-pyksta, giri- pabėga

Lietuviai sugyvenamu būdu niekada nepasižymėjo. Pagalvoję kiekvienas apie save galėtumėme prisipažinti:esame niurzglos,amžinai viskuo nepatenkinti, rūpinamės kitais, bet tik ne savimi, žodžiu-esame tuo, kuo esame. Būtų viskas gerai,jei gyventume ten kur mūsų niekur niekas nemato. Negyvenamoje saloje būtume vieninga tauta.

Štai jau beveik trisdešimt metų kaip europėjam,vakarėjam,vis daugiau ir daugiau sakom „okay“,o ne žemaiteška-“gera“,nusisukę nuo kaimynų (negi pasirodysi) skaičiuojam geltonus centus, turgely prisipirkę puikių drapanų  einam gatve aukštai galvas iškėlę. Dar visai nesenos, „grieko“vertos močiutės į  „kašiliokus“ tvarkingai susidėjusios  pensiją, laimingos nors porą dienų,skuba į kapines,- neduok,Dieve,dar draugė pamatys,kad „apleidau“ tėvą ar mamą. Mirusius reikia mylėti daugiau negu gyvus,tokios senos lietuvio tradicijos.

Jei pagyvenusios damos susiranda dar kokį darbelį ,išsipučia kaip rūpužės vasaros pelkėse. Nebandyk jųjų pajudinti. Valytoja tampa tvarkytoja,o pardavėja-direktore.

Jokių rodų tūlam atėjus į krautuvę. Eik pats,karkis lentynom, jei mažas užaugęs-valytoja  krėslelį paspirs,ropškis,nukrisi-maži reikalai. Žioplam vaistų nėr,-pritars ir direktorė. Kitą kartą atėjus paskleis ji jam pyktį-akim užkapos.

Būna,kad tūlas visai geras žmogus: dirba,pluša,saugo darbo vietas,visą dieną dažęs svetimas  sienas,žiū-susilaukė baisiausio dalyko-dama ėmė jį girti. Vargšelis iš nuostabos amą praradęs užmiršo ir vardą ir pavardę,tik šaukia –nedrumskit man proto,aš mažas,aš mažas,aš mažas…

Būtų viskas gerai,jei valytojai nereikėtų judėti ,o direktorei- feisbuko LAIKĄ įsegus-tylėti.

Štai tokie dalykai,ponai ir ponios.Nori šypsenos ir pagalbos-gausi į snukį,nori pagirti-pabėga.

(Šią pusiau humoreską užrašiau po to,kai Palangoje, vienoje parduotuvėje buvau išvadinta „nagla“ vien už tai,kad paprašiau  paduoti iš aukštos lentynos norimą prekę, o turėdama norą vyrus (komunalinio ūkio darbuotojus) pagirti už tai, kaip šie puikiai sutvarkė mano namo laiptinę-papraščiausiai  pabėgo. Deja,mano fotoaparate pasiliko nuotrauka.Ji už bėglius greitesnė).

2017-07-04 13.21.02

Fotoaparate likusi nuotrauka už bėglius buvo greitesnė…

Irena Valužė

Comments are closed.

%d bloggers like this: