Sužeistas balandis atėjo pas žmones

Palangos gyventojas Eduardas Balčerovas buvo maloniai nustebęs,kai  pro praviras jo namų duris pamatė įeinantį balandį. Paukštis įėjęs į kambarį drąsiai elgėsi: buvo visiškai ramus,pakreipęs galvelę  žvalgėsi aplinkui ir niekur nežadėjo trauktis. Paėmus ant rankų balandis nesipriešino.„Iš pat pradžių jis man pasirodė savas,o kai pamačiau ant paukščio kojos tris žiedus, supratau,jog susilaukiau ypatingo svečio“,-pasakojo ponas Eduardas.

Geri žmonės

Palangoje, Užkanavės gatvėje gyvenantis E.Balčerovas  neabejoja,jog paukštis atėjęs iš miško. Vyras parodė balandį  kempingo stovyklavietėje poilsiavusiam veterinarijos gydytojui. Apžiūrėjęs jį, veterinaras paaiškino,jog greičiausiai balandį bus pakirtęs vanagas, paukštis yra sužeistas. Reikia jį pamaitinti ir po kiek laiko balandis pasveiks,-sakė jis. Pono Eduardo šeima jau ne kartą buvo gelbėjusi gyvūnus: savo namuose buvo priglaudę  sužeistą ežiuką, augino   į   stovyklavietę atklydusias dvi antis. Tad jo šeimai  tai nebuvusi naujiena. Tačiau šį kartą Eduardas nutarė ieškoti pagalbos. Negalėdamas prisikambinti  į Ventės ragą, E.Balčerovas internete susirado Palangos balandžių klubo pirmininko Reinoldo Liaudansko telefono numerį. Šis,anot jo, labai greitai atvažiavęs ir sužeistą paukštį pasiėmęs. Paukštis,matyt nujautė,kad pateks į gerų žmonių rankas,-atsisveikindamas kalbėjo pirmasis balandžio gelbėtojas.

Balandis sujungė tris valstybes

Kaip sakė sužeistą balandį priglaudęs Reinoldas Liaudanskas,tolimesnės paieškos, ieškant gyvūno šeimininko, buvo sėkmingos.

„Nuploviau balandžio kojas ir pamačiau ant vieno žiedo lenkišką telefono numerį. Ten buvo parašyta-„prošem pozvonit“(prašau paskambinti). Kadangi blogai kalbu lenkiškai, nieko nelaukęs paskambinau savo draugui į  Punską. Mano draugas verslininkas Valdas Krakauskas tuojau pat susisiekė su balandžio šeimininku, kuris gyveno netoli Katovicų, Chorzow,o miestelyje.“

Sportinio pašto balandžio šeimininkas Piotr Bak, Reinoldo draugui paaiškino,jog liepos 9 dieną Vokietijoje ,Sulingen,o mieste vyko Pietų Lenkijos regiono sportinių balandžių varžybos,kur į dangų buvo paleista nuo 12 iki 14 tūkst. sportinių balandžių. Anot V.Krakausko, balandžio šeimininkas netikėjęs, kad paukštis atsiras, todėl judviejų telefoninio pokalbio metu vis jam kartojęs:“Iz Litvi,Iz Litvi“(iš Lietuvos, iš Lietuvos). O supratęs,kad neužilgo lietuviai jam paukštį atveš, ponui Valdui pasakė“Mečiau rūkyti,bet balandžių –niekada“.

Pasak R.Liaudansko,sportinis pašto balandis (nuo Liepos 9 d. iki Liepos 17 d.) per 8 dienas turėjo nuskristi apie 1300 km.,perskrisdamas tris valstybes (Vokietiją,Lenkiją, Lietuvą),o kada jis susižeidė-neaišku. Balandžio uodegoje buvo likę trečdalis plunksnų, todėl jei “nėra uodegos,balandis pameta lygsvarą  ir jis skristi praktiškai nebegali. Kiek paukštis ėjo pėščiomis-nesužinosime”,-šypsojosi Reinoldas.

“Keliauninkas” pasieks namus

Kaip pasakojo R.Liaudanskas,varžyboms visada yra atrenkami stiprūs balandžiai.Jie gali skristi 70-80 km. į val.greičiu ir daugiau (iki 100 km). Pasak ilgamečio balandžių augintojo, jo manymu, balandis buvo atsitrenkęs į elektros laidus,nes jo nugara ir dalis uodegos “kaip nuskusta“. Paukščio krūtinė buvo įdubusi, o tai reiškė, kad balandis ilgą laiką kentė badą. „Šiaip, labai jaukus paukštis,aš jam plaunu kojas,o jis žiūri ir merkia man akį. Gyvūnai atpažįsta tuos, kas juos myli“,-neabejoja klubo pirmininkas.

R.Liaudanskas susisiekė su Klaipėdos Sportinių balandžių augintojų klubo „Viesulas“pirmininku Arvydu Paulausku,kuris pažadėjo liepos 30 d. ,pasibaigus paskutiniam sportinių balandžių varžybų etapui prie čekų sienos, paklydėlį  nuvežti jo šeimininkui. Rugpjūčio 7-8 dienomis “klajūnas” turėtų sugrįžti į namus.

 

“Palangos balandžių klubo pirmininkas R.Liaudanskas ir Lietuvos svečias-lenkiškasis sportinis pašto balandis

 

 

Irena Valužė

 

Comments are closed.

%d bloggers like this: