Marius Gelžinis:”Palangai linkiu būti visada ant bangos”

Marius Gelžinis – Palangos oro uosto  direktorius prieš ketvertą metų atvykęs dirbti ir gyventi į kurortą tiki, jog jam pasisekė,- jis pateko į gerą  „dirvą“.

Nauja oro uosto era

Susitikusi su jaunu, sportinės išvaizdos , maloniai bendraujančiu ir greitai bei tiksliai atsakinėjančiu į pateiktus klausimus Mariumi Gelžiniu, supratau, jog mano pašnekovas veltui laiko ir žodžių nešvaisto. Todėl gerbiamo Mariaus visų pirma ir klausiu:

-Kokie Palangos oro uosto rezultatai besibaigiant kurortiniam sezonui?

-Palangos oro uostas nėra priklausomas nuo sezoniškumo. Mūsų pagrindinis keleivis nėra turistas, mūsų pagrindinis keleivis yra emigrantas. Nėra taip , kaip kituose kurortinių miestų oro uostose, – baigiasi sezonas ir oro uostai užsidaro. Vasarą vienas kitas  skrydis sumažėja, tačiau mes turime tokį pat krūvį, kaip ir turėjome. Nekeičiame grafikų, nemažiname darbuotojų skaičiaus (kartu su administracija Palangos oro uostą aptarnauja 65 darbuotojai).

-Kiek metų Palangos oro uostui?

-Esu girdėjęs, kad Palangos oro uostas savo veiklą pradėjo nuo 1969 metų. Dabar atskaitos tašku laikome  2014 metus, kai liepo 1 dieną susijungė trys oro uostai. Nuo tada mes pradėjome dirbti kaip vienas darinys – Lietuvos oro uostai.

Nuo 2015 metų  prasidėjo ryškus keleivių ir skrydžių augimas. 2016 metais mes pervežėme 235 tūkst. keleivių. Procentaliai lyginant 2016 metus su 2015 metais –  60 proc. augimas. Planuojame 2017 metais  pervešti 260-270 tūkst. keleivių. Augimas vyksta, tačiau pats Palangos oro uostas nėra pritaikytas dideliam keleivių srautui. Jis yra pritaikytas daugiausiai  300 tūkst. keleivių. Kai vienu metu oro uoste keli skrydžiai ir didesni orlaiviai – terminalas būna sausakimšas,- sakė M.Gelžinis.

-Kas pagelbėjo oro uostui augti-emigracija?

-Ne. Skrydžių kiekis atsirado tada, kai susijungę oro uostai pradėjo vienas su kitu nebekonkuruoti ir išnaudoti visus resursus. Europoje (ypač Balkanų šalyse) oro uostai dygsta kaip grybai. Konkurencija ,ypač mažų oro uostų , didžiulė. Jei ne bendradarbiavimas Lietuvos oro uostų ir Susiekimo ministerijos, tokių rezultatų nepasiektume. Oro vežėjai  naujos rinkos čia neatrado.

-Kiek žinau 2015 metais, prasidėjus naujiems skrydžiams į Londoną, emigrantai labai džiaugiasi atsiradusia gera galimybe naudotis Palangos oro uosto paslaugomis. Šie skrydžiai apima dalį Žemaitijos, Latvijos keleivių, norinčių greičiau pasiekti savo namus. Ar šioje pusėje  kas nors  keisis?

–  Regiono gyventojams tai labai patogu. Juos pasitinka artimieji, jie gana greitai gali pasiekti namus. Mes šia kryptimi ir dirbame.

Oro uosto ateities perspektyvos

-Kiekvienas oro uostas žmogų pritraukia greitu aptarnavimu ir paslaugomis. Ši taisyklė galioja visiems pasaulyje esantiems oro uostams. Sakykite, kokių naujovių palangiškiai ir miesto svečiai  sulauks ateityje?

-Gal būt bus priimtas  sprendimas plėsti terminalą, nes, kaip minėjau, vienu metu, kai daug keleivių, nebetelpame dabartinėse oro uosto patalpose. Taip pat mes nuolatos bendraujame su oro vežėjais ir ieškome galimybių plėsti geografinį skrydžių maršrutą. Aktuali Vokietijos, Skandinavijos, Airijos skrydžių tema. Tikimės, jog ateityje (vieną ar du kartus per savaitę) turėsime poilsinius skrydžius iš Palangos  į Turkiją, ar kitas šalis.

Kad pritrauktume oro vežėjus, mes jiems darome dideles nuolaidas.  Visame pasaulyje oro uostai fokusuojasi į ne aviacines pajamas. Tai-kavinės, parduotuvės, mašinų parkavimosi aikštelės. Palangos oro uostas taip pat ne išimtis. Laikai keičiasi. Dirbame dėl detalaus plano korekcijos. Ankščiau to daryti nereikėjo. Jeigu bus patvirtintas oro uosto plėtimosi projektas, planuojame praplėsti komercines paslaugas: įrengti viešbutį, degalinę, praplėsti parduotuvių tinklą. Šiai dienai terminale veikia DNB bankomatas, „Medicinos“ bankas. Keleiviai gali keliauti kartu su savo augintiniais.

Palanga -universali

-Gerbiamas Mariau, papasakokite apie save. Ar esate palangiškis?

-Ne.  Atvažiavau iš Vilniaus. Aviacijoje esu nuo 1998 metų. Dirbau aptarnavimo sferoje kaip keleivių aptarnavimo agentas, vėliau pradėjau kilti karjeros laiptais.

Prieš keturis metus atvažiavau į Palangą. Šeima po metų atvyko gyventi. Dukrai –šešeri. Dukra Palangoje lankė darželį-lopšelį „Nykštukas“, šiais metais pradės lankyti V. Jurgučio vidurinės mokyklos pirmą klasę. Mano draugai jau seniai su mokykliniais rūpesčiais yra susidūrę, aš – pirmą kartą. Šį rudenį, rugsėjo 1-oji  bus iš tiesų atmintina,- neabejoja būsimos pirmokėlės tėvelis.

-Ar patinka jums Palanga?

-Ankščiau Palangai turėjau stereotipus. Galvojau, jog šis miestas – tai tik J.Basanavičiaus gatvė ir nėra Palangoje  daugiau ką veikti. Miestas , per tuos gyvenimo jame metus, kardinaliai pasikeitė. Plečiasi statybos, dygsta nauji pastatai, kavinės, viešbučiai, gražiai tvarkomos gatvės, skverai, parkai. Palanga yra universali. Nori būti vienas – tam yra visos sąlygos, nori kitko – gali rinktis . Dabar  Palanga yra ant „bangos“. Svarbiausia užduotis – išlaikyti Palangą ant „bangos“,- entuziastingai nusiteikęs kalbėjo Marius Gelžinis.

-Ką veikiate laisvalaikiu?

Laisvalaikį sieju su gamta ir sportu. Patinka pasivažinėti  dviračiu. Jei trūksta renginių kurorte- šalia yra Klaipėda. Vilnius taip pat  visai netoli. Esu dirbęs Varšuvos oro uoste. Kiekvieną savaitgalį automobiliu grįždavau į Vilnių. Gera  autostrada važiuojant, pasiekti tikslą yra labai paprasta. Esu gimęs Klaipėdoje. Nežinau, gal pasąmonėje yra kažkas užsilikę.  Pamenu, važiuojant netoli Klaipėdos visada pajusdavau palengvėjimą. Pasisekė, dabar gyvendamas Palangoje tai galiu turėti kiekvieną dieną,-džiūgavo Palangą pamilęs ponas Marius.

-Kaip jums palangiškiai?

-Žiūrint kokį palangiškį su kokiu lyginsi. Mano draugai pagrinde atvykėliai . Turiu draugų ir tarp senųjų palangiškių. Gyvename daugiabutyje, su kaimynais nesipykstame.

Kalbant apie palangiškius, negali nepastebėti tam tikros  specifikos. Nuo senų laikų buvo galvojama , kad klientas (poilsiautojas) niekur nedings, įsikurs ir nėra ko per daug juo rūpintis ( galvoti apie papildomą servisą) .  Laikai keičiasi.  Keičiasi ir kliento aptarnavimo ir paslaugų kokybė. Žmonės atvažiavę į kurortą nori turėti atskirą patalpą  su tam tikrais patogumais ( maža virtuvėle ir pan.). Ir tai labai gerai. Progresas turi būti.

-Ką norėtumėte palangiškiams palinkėti?

-Baigiantis vasarai palangiškiams norėčiau palinkėti, kad jų gyvenimas nepriklausytų nuo sezoniškumo. Tegu Palanga būna „gyva“ ištisus metus. Tada žmonėms gerėtų pragyvenimo lygis, ekonominės sąlygos. Žmonės daugiau galėtų keliauti. O Palangos oro uostas galvotų apie papildomas paslaugas jiems.

Darbo yra

-Sakykite, ar daug palangiškių dirba jūsų kompanijoje, ir jei taip, kokio profilio specialistai reikalingi šiam darbui?

-Darbuotojų turime iš viso vakarų regiono. Dabar esame įdiegę multifunkcinį darbo organizavimą. Mes patys paruošiame specialistus (nuo iki) darbui oro uoste. Specialistų nereikia-reikia tik noro. Patys paruošiame ugniagesius, aviacinio saugumo specialistus, vairuotojus, neseniai pasibaigė suvirintojų kursai. Žinoma, kiekvienas darbuotojas turi būti nepriekaištingos reputacijos.  Jei oro uoste dirba trečios šalys ( statybininkai), mes jų reputacijos netikriname, bet oro uosto teritorijoje dirba tik su aviacinio saugumo priežiūra.

Palangos gyventojų oro uoste dirba nedaug.

-Ar jūs pats esate skraidęs?

-Esu skraidęs (turiu penkias skraidymo valandas). Aviacija yra brangus dalykas. Taip jau susiklostė, jog dirbau daugiau administracijoje.

-Ką gi, gerų vadovų taip pat reikia,-  dėkodama už pokalbį  atsisveikindama ištariau energingam ir sumaniam Palangos oro uosto filialo vadovui –  Mariui Gelžiniui.

2018-01-31 18.01.20

Marius Gelžinis -Palangos oro uosto direktorius

Irena Valužė

 

Comments are closed.

%d bloggers like this: