Žvilgsniu į tolį

Saulė , įkritusi į akvarelinius dažus , šaiposi iš tų , kurie sėdi ten, žemai, laukdami kada ji pagaliau pasirodys.

Jūra šiandien itin rami. Apie jos jėgą gali spręsti nebent iš bangos, kuri, lyg skustuvu nupjaudama pajūrio tylą, balta jūros puta atsimuša į akmenuotą jos krantą

Vidudienis.  Pakrante vaikšto vienas kitas žmogus vedinas  keturkojį savo draugą. Sėdžiu žymioje britams vietoje-Sidmouth (pietvakarių Anglija), ant aukštos uolos prisišliejusi prie pilies sienos ir kvėpuoju jūra bei palaiminga jos ramybe . Sidmouth pilies liekanos panašios į laivą. Jo priekyje – pilies bokštas.  Salcombe kalvos lankytojams pilies istoriniame bokšte įrengta kavinė. Kai jūroje audra, joje galima pasislėpti nuo smarkaus vėjo ir, pro mažučius pilies langelius, grožėtis šėlstančia gamtos stichija.

Nuo Salcombe kalvos atsiverianti gamtos panorama unikali ne tik savo grožiu. Ji mena šimtmečius skaičiuojančią istoriją, augmenijos įvairovę (botanikos sodas ir parkas įkurtas 1934 m. 1953 m.- įregistruotas  kaip istorinis Anglijos sodų ir parkų paveldas ), senas vietinių žmonių tradicijas.Tik karalienės Viktorijos laikais, Sidmauth tapo  populiariu Anglijos kurortu. Seniau tai buvo žvejų kaimelis , garsus savo dainomis ir šokiais. Miestas išaugo kartu su šimtmečiais išsaugotu folkloru. Garsiems Sidmouth mieste vykusiems ir  jau penkiasdešimt metų tebevykstantiems folkloro festivaliams (muzikos šventės nė vienais metais, kad ir pačiais nepalankiausiais, niekada nebuvo nutrūkusios) byloja informaciniai stendai , mažutė lauko estrada, skulptūros.

Keliaujant po Angliją tokių vietų kaip Sidmouth , labai daug. Žmonės, ypač savaitgaliais, jas mielai lanko. Iš tiesų, kas gali žmogui būti geriau už natūralios gamtos terapiją? Ji atstoja visas , į vieną kalną supiltas  tabletes, kurios dažniausiai ne gydo, o tik gadina žmogaus organizmą.

Iki debesų dvasią pakylėjančios savijautos reikia kiekvienam žmogui. Kasdien lėkdami savais keliais ir keleliais mes sunkiai beatkeliame savo  pavargusias galvas į fantastiškus dangaus piešinius . Renkamės paprastesnį variantą. Prieš televizorių ekranus  ant sofų numetę  savo kūnus, užkrauname galvas tuo, ko mums visai nereikia- relaksinės muzikos su gražiais gamtos paveikslėliais, o jei nepadeda – bėgame ieškoti išsigelbėjimo -“chemikalų”. Pavargusį  kūną , ar nesėkmių sudrumstas mintis , įkišame į kuo tamsesnę vietą visai  pamiršę, jog žmogui nuo gimimo duoti sparnai . Duoti tam , kad išsivalę savo kūną pajustume  save,  unikalų  savo  gyvenimą mylėti, kurti, jaustis sveikiems ir laimingiems.

Skrydžiams reikalinga  energija . Gamtos pagalba pajutę ją savo kūne, mes lengviau kvėpuojame ir judame į priekį. Aukštis vilioja žmogų. Mintimis sugrįžusi į Lietuvą, savo miestą – Palangą pasidžiaugiau vaizdu stebėtu šią vasarą.Tiltas į jūra  visais laikais buvo ir yra  populiari vieta pasivaikščiojimams ir saulės palydoms. Pajūrio vėjai, sunešę smėlį prie pat tilto pradžios, padovanojo žmonėms puikią galimybę atsisėdus (tilto prieigoje įrengti suolai) stebėti Baltiją visais metų laikais. Ant Birutės kalno savo garsiąją poemą apie jūrą rašė poezijos dainius Maironis, o kiek drobių ar muzikos kūrinių sukurta  žvelgiant iš aukščio …  Jei bandytume šifruoti laimės formuluotę (nė vienas nežinome jos formulės), tai panoraminės gamtos vietos , neabejoju , būtų pirmoje vietoje.

Džiugu, jog atsidūrus gamtos prieglobstyje  supranti, kad esi ne vienas. Ant  suolo , kurio sėdėjau , perskaičiau lentutę su užrašu: “Joy ir Ken Yenkins iš Bristolio atminimui”. Šiai porai  atminimą įamžino draugai ir kaimynai . Jie  paskyrė JIEMS vieną  gražiausių panoraminių vietų Sidmoush apylinkėse.

Šiame Dievo sukurtame “užausyje” buvau ne viena , ir tai maloniai nuteikė.

Sidmaush-miestas prie jūros

Irena Valužė

Comments are closed.

%d bloggers like this: