“Palangos Stinta- 2018” tokia, kokia buvus,- be šypsenos veide?

Jau eilę metų iš eilės vasario 16 dieną Lietuvos gyventojus ir jos svečius į pajūrį sukviečia  tradicinė šventė -“Palangos Stinta”. Šiais metais šventė sutapo su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100 – čiu. Nutariau ir aš pastovėti prie Lietuvos už laisvę patriarcho J.Basanavičiaus biusto  ir nuo jo pasižvalgyti ką naujo šiais metais sugalvojo palangiškiai, ką žmonės perka, kuo domisi ir kokiomis nuotaikomis žmonės pasitinka šią neeilinę mieste šventę.

Mugė, nusidriekusi nuo Bažnyčios Vytauto gatvėje  ir pasibaigusi prie tilto J.Basanavičiaus gatvėje- niekuo nauju nenustebino. Tas pats kepamos ir rūkomos žuvies kvapas, tie patys metai iš metų į Palangą atvažiuojantys namudininkai, kurie siūlė žmonėms pirkti  medų, duoną, mėsos gaminius, norintiems papuošti namų interjerą- gaminius iš geležies , odos, keramikos, o kad žiemą nesušaltum- vilnones kojines, veltinius ar kepures.

Žinoma, mugės visame žemyne yra panašios. Ką žmogus gamina, tą jis ir siūlo. Graudžiausia, jog prekyba miesto gatvėse nepateisno  prekeivių lūkesčių (tą galėjai matyti iš jų veidų).“Būtų pigiau-prekyba pajudėtų,”-galėjai išgirsti, arba- “ekologinės prekės-tik viena kaina”,- tarpusavyje kalbėjosi į šventę atėję žmonės (keptų stintų porcija – šeši eu. (porcija- 7 žuvys), kilogramas šviežių stintų- 5 eu.). Žmonių veiduose taip pat nesimatė nė menkiausios šypsenos.

Renginio „Palangos Stina-2018 „ renginių organizatoriai žada rytojaus dieną žymiai spalvingesnę ir įdomesnę. Pasidomėjau reklaminiu renginio stendu. Bet ir čia nieko naujo neišvydau:(scenarijus eilę metų toks pat) “Naujų „Stintų Ordino“ riterių inauguracija, stintų meškeriojimo varžybų dalyvių apdovanojimai, Lietuvos barbekių čempionato atidarymas, šventinis koncertas, žiemos „ruonių“ maudynės ir kt.

Tikiu, jog šį vakarą nuo Palangos tilto nugriaudėję fejerverkai, kurie bus skirti Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti, sujudins žmonių širdis . Rytoj, atėję į šventę , žmonės pasidžiaugs, jog gali  pabūti drauge, pasiklausyti smagios muzikos, sudalyvauti įvairiose rungtyse ir puikiai praleisti savaitgalį. Juk “Palangos Stinta 2018 “oficialiai startuos rytoj, todėl ir visos įdomybės ,reikia manyti, vasario 17 d.

(laukite tęsinio)

 

 

 

 

 

Mugės “Palangos Stinta 2018” fragmentai.

Irena Valužė

 

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: