Palangos stinta pasiekė savo krantą

Jeigu vasario 16 dienos  rytas Palangoje gero oro nežadėjo, tai sekančią dieną (vasario 17 d.) žmonės, atvykę į “Palangos stinta 2018” šventę  iš tiesų buvo puikios nuotaikos. Diena pajūrio kurorte išaušo rami ir  saulėta. Minios žmonių plūdo Vytauto ir J.Basanavičiaus gatvėmis ,dalyvaudami renginio organizatorių siūlomose atrakcijose ir mėgaudamiesi smagia nuotaika.

Aplinkui nebegirdėjai į šventę atvykusiųjų nepasitenkinimo  aukštomis mugės prekių kainomis, pirko tai, kas kam patiko , ar galėjo išnešti “kišenė”. Dažnas, laikydamas rankoje karšto alaus  ar vyno puodelį bendravo su savo draugais, ar atsisėdę prie stalų skanavo ką tik iškepta žuvyte džiaugdamiesi, jog pagaliau  Palangos stinta pasiekė pajūrio  krantą.

Boružės

Labai apsidžiaugiau šventėje sutikusi sutuoktinių porą- Daivą ir Vilhelmą Jonauskus, kurie atstovauja Vaikų Širdies Asociaciją ir vieninteliai Lietuvoje, vykdydami Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą ,rūpinasi, KAD PLAKTŲ VAIKO ŠIRDIS. Patys sutuoktiniai,  turėdami vaiką su negalia, negaili savo brangaus laiko, o atvykę iš Kartenos į Palangą pasakojo, jog turėdami kad ir menkiausią galimybę, visada stengiasi dalyvauti masinėse šventėse, nes”mūsų tokia misija-padėti nelaimės ištiktiems vaikams ir jų tėveliams.” “O kai norime pradžiuginti likimo nuskriaustus vaikus, sugalvojame pramogų”,-sakė šeimos vyras. Anot jo, praėjusiais metais už surinktas lėšas vaikai pabuvojo Disneilende, o šiais metais planuojama kelionė į Heide parką Vokietijoje.

Atsisveikinant sutuoktinių paklausiau, ar noriai žmonės perka vaikų rankomis pagamintus suvenyrus, tokiu būdu paremdami šią organizaciją? Į tai sutuoktiniai atsakė pečių patraukimais…Įmetusi kelias monetas į gana tuščią organizacijai paremti skirtą dėžutę ir nuo prekystalio atminčiai pasiėmiau dvi boružes – du akmenėlius, nuspalvintus vaikų rankomis, Daivai ir Vilhelmui palinkėjau sėkmės kilniame jų darbe.

 

 

 

 

 

Daiva ir Vilhelmas Jonauskai

Gyvenant daug metų užsienyje,  kas dieną susidurdavau su labdaros organizacijomis, kurios pastoviai renka aukas miesto gatvėse, masinių susibūrimų vietose, ar  labdarai rinkti pritaikytose parduotuvėse. Todėl , turėdama šios, Vaiko Širdies Asociacijos organizacijos išleistą bukletą, kuriame galima surasti visą reikiamą informaciją, perskaičiau , jog keli tūkstančiai sunkią širdies negalią turinčių vaikų Lietuvoje nė karto nebuvo vaikų sanatorijoje ir nepasinaudojo jiems priklausančiomis medicininėmis reabilitacijos paslaugomis žinant,jog kasmet Lietuvoje gimsta apie 300 kūdikių su įgimtomis širdies ydomis. Sutikite, gal mes galime jiems padėti?

Vaiko Širdies Asociacijos koordinatės:”Minijos gt.1, Kartena. Kretingos raj. Lt-97340, Lietuva.tel:+37068258837, http://www.vaikosirdis.lt ,banko sąskaita:LT417300010113058250

Pabaigai

Šventės žmogaus gyvenime vaidina didžiulį vaidmenį.  Žmogui reikia duonos ir žaidimų. Tai žinoma nuo antikos laikų. Todėl, manau, visame šiame šventės margumyne turime nepamiršti tų, kuriems  šiandien reikia ištiesti pagalbos ranką. Tuo mes jausimės esantys stipresni ne tik savo vidumi, bet  ir didžiuosimės šalimi, kurioje gyvename.

Na, o palangiškiai ir miesto svečiai iki vėlaus vakaro džiaugiasi agurkais kvepiančia žuvele – stinta, kurios garbei ir rengiama ši šventė. Žmonės turi puikią galimybę padėkoti jūrai už tai, jog ji ,atplūkdydama į krantą žiemos šaltyje užaugintas žuvis, kasmet dovanoja mums šventę.

 

 

 

 

 

 

 

Irena Valužė

4 Comments (+add yours?)

 1. Anonymous
  Feb 18, 2018 @ 17:41:38

  Grazu !

  Like

 2. Anonymous
  Feb 18, 2018 @ 17:40:52

  Grazi dienele!

  Like

 3. Anonymous
  Feb 18, 2018 @ 16:25:36

  Valio stintoms ir pavasariui !

  Like

 4. Anonymous
  Feb 17, 2018 @ 18:51:16

  O stinteliu skanumelis !

  Like

Laukiu atsiliepimų

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: